عصر قم

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

عصر قم - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

عصر قم - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

عصر قم - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

عصر قم - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

عصر قم - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

عصر قم - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

عصر قم - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

عصر قم - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

عصر قم - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

عصر قم - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

عصر قم - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

عصر قم - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

عصر قم - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

عصر قم - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

عصر قم - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

عصر قم - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

عصر قم - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

عصر قم - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

عصر قم - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

عصر قم - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

عصر قم - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

عصر قم - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

عصر قم - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

عصر قم - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

عصر قم - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

ساير مطالب

تفاهم توسعه همکاری های جهاد دانشگاهی قم و دانشگاه علوم پزشکی

تولید لامپ «ال‌ای‌دی» برای نابودی ویروس‌ها بدون آسیب به انسان‌ها

توسعه همکاری های جهاد دانشگاهی استان قم و جامعةالزهرا (س)

رفع کمبود مواد اولیه آنتی‌بیوتیک‌های کودکان

افزایش زمان مصرف مواد غذایی با کیسه‌های هوشمند نانویی تولید فناوران ایرانی

آزادی دانشجویان دانشگاه‌های امیرکبیر، شهید بهشتی و تهران

نقش دارچین در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی

کمبود برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در آستانه فصل سرد

انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد آغاز شد

ستون‌های جداسازی ترکیبات دستگاه کروماتوگرافی مایع در دانشگاه قم بومی‌سازی شد

بومی‌سازی ستون‌های جداسازی ترکیبات دستگاه کروماتوگرافی مایع در دانشگاه قم

تفاوت کرونا با آنفلوآنزا چیست؟

آغاز ثبت‌نام سی امین جشنواره دانشجوی نمونه

اعتبار 7 میلیاردی کمیته امداد قم برای شروع سال تحصیلی

جزئیات پذیرش داوطلبان ورود به دانشگاه در سال 1402-1403 اعلام شد

آمادگی جهاد دانشگاهی استان قم برای تاسیس مرکز درمان سرطان سینه

مرتفع شدن مسئله اشتغال در گرو توسعه هنرستان ها

سفر رئیس جهاد دانشگاهی به استان قم

کنکور رقابت بین بچه پولدارهاست!

وضعیت استانداردهای ایمنی نانوفناوری در ایران

زنگ بازگشایی دانشگاه ها به صدا درآمد

برای هر نوع مشارکت خیرین در حوزه فناوری یک مدل پیشنهادی داریم

جزئیات زمان‌بندی انتخاب واحد دانشگاه آزاد اعلام شد

حوزه قم بعد از انقلاب اجتماعی‌تر از نجف شد

ثبت نام و پذیرش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه قم به صورت سیستمی و غیرحضوری

هدایت پشت کنکوری‌ها به سمت دانشگاه‌های ترکیه با اخذ هزینه‌های میلیاردی

چگونه می توان انسان های نا امید را از خودکشی بازداشت؟!

وزیر علوم: نتایج کنکور سراسری تا هفته آینده اعلام می شود

جزئیات ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم درباره تعطیلی زایشگاه ایزدی

ضرورت تقسیم کار ملی در سه حوزه نگهداشت، مهاجرت معکوس و چرخش نخبگان

رسالت دانشگاه‌های ویژه بانوان، تربیت زنان دانشمند معتقد به ارزش‌های دینی است

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری مشخص شد

بررسی ایجاد مجتمع‌های فناوری و نوآوری مهارت‌های دانش‌بنیان در قم

شاگرد ایرانی آلبرت اینشتین

آشنایی تیم ایده‌های خلاق حوزه فرهنگ با الگو و روش‌های سرمایه گذاری و ارتباط با سرمایه گذار

قیمت وعده‌های غذایی و هزینه خوابگاه دانشجویان مشخص شد/افزایش مبلغ وام‌های دانشجویی

نامگذاری یک سیارک به نام عکاس نجومی ایرانی

تزریق اعتماد و امید به دانشجوها یکی از وظایف مهم دانشگاه‌ها است

خدمات فرهنگی- آموزشی دانشگاه قم باعث ایجاد مصونیت دانشجویان دختر شده است

23 محصول فناورانه در استان قم رونمایی شد

شرایط ثبت‌نام پذیرفته شدگان دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد اعلام شد

تب گوجه‌فرنگی، از علائم تا پیشگیری

رویداد طرح توسعه اقتصاد دیجیتال (تاد) در قم برگزار شد

نظریه محدوده فتوا در تشکیل حکومت اسلامی در قم بررسی شد

جهاد دانشگاهی استان قم در مسیر اشتغال پذیری فراگیران خود موفق عمل کرده‌است

اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های خاص کنکور اعلام شد

اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های خاص کنکور اعلام شد

آغاز ثبت‌نام دوره‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها

پروژه‌های علوم پزشکی قم در هفته دولت به بهره برداری می رسد

سامانه معرفی دانشمندان و پژوهشگران ایرانی راه‌اندازی می‌شود

سوت‌زنی| بلاتکلیفی دانشجویان شاهد دانشگاه مفید قم/ از بدهی بنیاد شهید تا پرداخت اجباری شهریه

کیت تشخیص آبله میمون؛ تازه ترین دستاورد نخبگان انستیتو پاستور ایران

جذب و رضایت جالب توجه بیماران خارجی در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی قم

آیا خال‌ها موجب سرطان سینه می‌شود؟

اگر قصد دریافت واکسن آنفلوآنزا دارید، بدانید که...

پذیرش دانشجو در رشته‌های تجهیزات پزشکی برای نخستین بار در قم

راه اندازی 2 رشته جدید در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم

تقویم آزمون‌های سراسری 1402 اعلام شد/آغاز ثبت‌نام کنکور از 8 آبان

درخشش تیم المپیاد کامپیوتر در مسابقات جهانی

کشف روشی جدید برای التیام زخم‌های پوستی

تیم‌های دانشجویی برای رفع نیازهای کشور فراخوانده شدند

مسابقه جهانی برای جذب نخبگان

فعالیت های آموزشی جهاددانشگاهی قم در یک نگاه

ورود حوزه به عرصه هوش مصنوعی، کنکاش فقهی یا کاربرد؟

دلیل منتشر نشدن کارنامه اولیه برخی داوطلبان کنکور اعلام شد

نکاتی که داوطلبان کنکور 1401 برای انتخاب رشته باید به آنها توجه کنند

آغاز فرآیند انتخاب رشته کنکوری‌ها از امروز

سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی فعال شد

پسران 67 درصد رتبه‌های برتر کنکور امسال را از آن خود کردند

نتایج کنکور اعلام شد

350 مخترع در قم فعالیت دارند

توسعه دانشگاه فنی و حرفه‌ای بستری برای افزایش اشتغال در قم است

انستیتو پاستور: آسترازنکا و فایزر مقابل امیکرون ضعیف شدند

29 دانشجو در اولین دوره طرح دستیار فناوری استان قم پذیرش شدند

جهاد دانشگاهی استان قم در مباحث پژوهشی و فناور جزیره ای عمل نمی کند

چرا کودکان نافرمانی می کنند؟!

هنر درمانی چیست؟

ظرفیت اشتغال آفرینی قم در حوزه فناوری بسیار بالا است

جزئیات مصوبه جدید کنکور از زبان دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد فراهم شد

پیش از خام خواری، از کاری که با جسم تان می کنید آگاه باشید!

دانشگاه فرهنگیان باید مساله اولویت دار استان‌ها شود

کودکان پرتحرک را بیش فعال صدا نکنیم!

عراق، مدرک تحصیلی 27 دانشگاه ایران را قبول ندارد!

اولین رویداد ملی هجرت اشتغال‌آفرینی در قم برگزار می‌شود

خودشناسی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای ازدواج موفق است

حضور متفاوت یک دانش‌آموز در کنکور امسال

بیشترین داوطلبان کنکور امسال برای کدام رشته هستند؟

رقابت 22 هزار و 88 داوطلب قمی در آزمون سراسری امسال

اضافه شدن دو واحد درسی محیط زیست به دروس دانشگاه‌ها

توصیه‌های یک روانشناس به کنکوری‌ها

رونمایی از دستاوردهای فناوران پارک علم و فناوری استان قم

اتیسم، متاثر از بی‌توجهی والدین/ اتیسم بیماری نیست

هشتمین گردهمایی قرآن، عترت و سلامت جامعه پزشکی برگزار شد

افزایش ٩٠ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجوی دندانپزشکی مشروط به موافقت رئیس جمهور

داوطلبان کنکور 1401 بخوانند

دست یاری منابع طبیعی به سوی مردم و خیرین

نیازمند انقلاب اقتصادی و اداری برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی هستیم

شرکت 9هزار نفر در جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی