عصر قم

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

عصر قم - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

عصر قم - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

عصر قم - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

عصر قم - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

عصر قم - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

عصر قم - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

عصر قم - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

عصر قم - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

عصر قم - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

عصر قم - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

عصر قم - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

عصر قم - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

عصر قم - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

عصر قم - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

عصر قم - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

عصر قم - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

عصر قم - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

عصر قم - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

عصر قم - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

عصر قم - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

عصر قم - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

عصر قم - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

عصر قم - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

عصر قم - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

عصر قم - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

عصر قم - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

ساير مطالب

نمایشگاه هفته پژوهش به صورت مجازی برگزار می شود

لزوم بسیج جوانان برای مقابله با اسلام‌هراسی در فضای مجازی

آغاز ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 از 16 آذر

انتقاد رئیس سازمان نظام پزشکی از موافقان افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی

کاهش معنی‌دار داوطلبان کنکور دکتری 1401

وزیر علوم: دانشگاه‌ها برای برگزاری آزمون غیرحضوری اختیارات کامل دارند

چرا دچار تنگی نفس می‌شویم؟

نتیجه مهم یک پژوهش؛ فاصله‌گذاری بدون ماسک اثری ندارد

بنزین شامل چه آلاینده‌هایی است؟

تولید کیت تشخیص اومیکرون در کشور و درخواست برای صادرات ان

آغاز ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور قم از 14 آذرماه

آسترازنکا دارویی موفق‌تر از واکسن معرفی کرد

توافق اولیه با وزارت بهداشت برای تزریق عمومی واکسن کووپارس

پاسخ شورای انقلاب فرهنگی به مخالفان مصوبه افزایش ظرفیت رشته های پزشکی

رقابت کنکور سراسری تنها به 15 درصد صندلی دانشگاه‌ها اختصاص دارد

بازگشایی دانشگاه آزاد از آذر ماه

وزارت علوم: دانشجویان واکسینه نشده حق حضور در دانشگاه را ندارند

ضوابط انتخاب پژوهشگران برتر قم اعلام شد

فراخوان انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر استان قم در سال 1400

لزوم استفاده ازظرفیت اصناف،حوزه و دانشگاه برای رونق گردشگری در قم

ضوابط انتخاب پژوهشگران برتر قم اعلام شد

دنیای آینده دنیای رسانه و هوش مصنوعی است

همایش سالگرد آیت‎‌الله عمید زنجانی در دانشگاه باقرالعلوم(ع) قم برگزار شد

خطر ورود متخصصان خارجی در صورت عدم افزایش ظرفیت پزشکی

تحصیل بیش از 100 هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه‌های کشور

از سرگیری آموزش‌های حضوری برای تمامی دانشجویان در آینده‌ای نزدیک

کمبود سالانه 10 هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان برای جبران کمبود معلم

تهرانی‌ها دارای بیشترین شانس قبولی در دانشگاه‌های برتر

شرکت فایزر به کارزار تولید قرص جدید ضد کرونا وارد شد

پاک‌سازی و تقویت ریه‌ها با یازده گیاه شگفت‌انگیز

چرا دانشگاه‌ها به بازگشت حضوری دانشجویان تمایل ندارند؟

آماری از تعداد زوجین نابارور در ایران

ارائه خدمات توانبخشی آنلاین به بیماران با نرم‌افزار ساخت محققان کشور

وزیر علوم: امکان اشتغال تمام دانش آموختگان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد در سیستم دولتی وجود ندارد

«رمدسیویر» پرمصرف‌ترین داروی سال

آخرین تصمیمات وزارت علوم درباره بازگشایی دانشگاه‌ها

همایش «علم حکمرانی و حکمرانی عالمانه» در قم برگزار شد

دانشگاه آزاد: تمامی کلاسهای شهرهای آبی از 15 آبان حضوری خواهد بود

جمعیت دانشجویان ایرانی در خارج از کشور

نحوه برگزاری کلاس‌های دانشگاه آزاد اعلام شد

افزایش ظرفیت دو رشته پرطرفدار پزشکی

پذیرش در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی افزایش می‌یابد

کارنامه نهایی کنکور ارشد 1400 منتشر شد

سه ویژگی مهم واکسن مشترک انستیتو پاستور ایران و کوبا

منع شرکت در کنکور ارشد 1401 برای پذیرفته شدگان انصرافی دوره روزانه

اقداماتی که پای ویروس مرگبار کرونا را به بند می‌کشد

مرگ چهار هزار ایرانی در سال بر اثر پوکی استخوان

کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر شد

آمار بالای دانشجویان سهمیه‌ای در رشته پزشکی

تفاهم نامه مشترک مرکز نوآوری و شتاب دهی جهاددانشگاهی قم و دانشگاه آزاد

راه‌اندازی اولین مرکز ارزیابی و درمان خونریزی‌های غیرطبیعی کشور در قم

سینوفارم و پاستوکووک بهترین واکسن برای افراد زیر 18 سال

وزیر علوم: باید حسد را از جامعه دانشگاهی دور بریزیم

نمایشگاه دستاوردهای مراکز تخصصی حوزوی آبان ماه در قم برگزار می‌شود

شروط بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها از زبان معاون وزیر علوم

تکذیب خالی ماندن ظرفیت برخی رشته‌های تخصصی پزشکی

ارائه مدارک واکسن برکت به سازمان جهانی بهداشت

بزرگداشت فقیه الاقتصاد در قم برگزار می‌شود

ظهور سویه جدید دلتا

مهرهای نماز آنتی‌باکتریال وارد حرم‌ها و مساجد شدند

صفر تا صد ایجاد معاونت فناوری در وزارت علوم از زبان وزیر

محدودیت انتخاب واحد برای دانشجویان مشروطی لغو شد

کارنامه نهایی کنکوری ها منتشر شد

کمبود جسد برای تشریح در دانشگاه‌های علوم پزشکی قم

دانشجویان تحصیلات تکمیلی هم به دانشگاه نمی‌روند

نتایج نهایی کنکور 1400 اعلام شد

طرح «تحول آموزش پزشکی» ابلاغ شد

نتایج انتخاب رشته دوره کارشناسی دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام آمادگی سفیر ژاپن برای همکاری علمی با جهاد دانشگاهی قم

مقام نخست نشریه گفتمان دانشگاه صنعتی قم در جشنواره شهید دیالمه

شهریه دانشگاه آزاد مشخص شد

عصاره گیاهی برای مقابله با کبد چرب و عوارض خطرناک آن

میزان ایمنی‌زایی واکسن کرونا اسپایکوژن اعلام شد

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان قطار شهری قم و دانشگاه اصفهان

تکلیف خوابگاه‌ها در نیمسال اول سال تحصیلی دانشگاه ها مشخص شد

روند تولید واکسن مشترک ایران - استرالیا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران منصوب شد

نشانه‌های قارچ سیاه چیست؟

عصاره گیاهی شگفت‌انگیز برای محافظت از ریه‌ها در مقابل بیماری‌های کشنده

وزارت علوم: مبنای کار دانشگاه‌ها در ترم جدید آموزش الکترونیکی است

شرایط استفاده از خوابگاه برای دانشجویان اعلام شد

هفت ویژگی منحصر به فرد واکسن کرونای «رازی کووپارس»

ویژگی های واکسن کرونای فخرا

ایران واکسن کرونای تک‌دوزی جانسون و جانسون را تائید کرد

زمان اعلام نتایج نهایی رشته‌های بدون‌ آزمون مشخص شد

علائم بیماری خطرناک غلظت خون و راهکار طبیعی رهایی از آن چیست؟

اعلام اسامی چند برابر ظرفیت رشته‌های خاص کنکور

406 رشته و مقطع برای آینده آموزش حوزه‌ها طراحی شد

تولید واکسن «نورا» مشروط به پیش‌خرید شد

وزیر علوم زمان حضوری شدن آموزش‌ در دانشگاه ها را اعلام کرد

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور به تعویق افتاد

اثربخشی فوق‌العاده واکسن کوو ایران برکت

زمان ورود اسپایکوژن به سبد واکسیناسیون کشور اعلام شد

توضیحات جهانپور درباره اثربخشی "هیدروکسی کلروکین" در درمان کرونا

شیوه برگزاری کلاس‌های دانشگاه آزاد از اول مهرماه مشخص شد

انستیتو پاستور: پاستوکووک برای تزریق به کودکان ایرانی هم مناسب است

آخرین آمار از مهاجرت دانشجویان ایرانی طی دهه گذشته

پذیرش 80 نخبه افغان در دانشگاه‌های ایران

جزئیات بازگشایی دانشگاه ها از زبان معاون آموزشی وزیر بهداشت

وزیر علوم: آموزش برای تمام دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی مجازی است