عصر قم

آخرين مطالب

شهرداری تهران

افتتاح مجتمع نگهداری معتادان متجاهر در هفته آینده

عصر قم - زاکانی با بیان اینکه ما بارها اعلام کرده‌ایم در مقابل معتادان شهر تهران مسئول هستیم، گفت: هفته آینده مجتمعی ۲ هزارو ۲۰۰ تختی برای معتادان متجاهر به بهره‌برداری خواهد رسید.

رسیدگی به پرونده متروپل در آستانه اتمام است

عصر قم - دادستان کل کشور گفت: با اشاره به پرونده حادثه متروپل تصریح کرد: در دادگستری خوزستان پرونده تخلفات در حال رسیدگی و در آستانه اتمام است.

انتشار فراخوان نخستین جشنواره بین‌المللی «ترنج»

عصر قم - نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی «ترنج» با موضوع تجلی هنرهای اسلامی در صنایع دستی برگزار می‌شود و به همین منظور فراخوانی برای علاقمندان به شرکت در این جشنواره از اول تا ۳۰ تیرماه در نظر گرفته شده است.

ایجاد ۵ مرکز برای معتادان

عصر قم - شهرداری تهران در راستای مسئولیت اجتماعی خود برای ساماندهی معتادان متجاهر اقدام به راه‌اندازی قرارگاه اجتماعی کرده است؛ قرارگاهی که بیش از ۱۰نهاد و سازمان ازجمله استانداری، نیروی انتظامی و... در آن حضور دارند.

پایان‌کار به شرط امنیت

عصر قم - در همکاری میان وزارت راه و شهرسازی، شهرداری‌ها و نیروی انتظامی صدور پروانه و پایان‌کار منوط به رعایت پیوست‌های حفاظتی و امنیتی می‌شود

ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها یک ضرورت است

عصر قم - میثم لطیفی، صبح امروز ۵ تیرماه با حضور در صحن علنی برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در خصوص طرح پیشنهادی ساماندهی نیروهای شرکتی گفت: «این موضوع بسیار پیچیده‌تر از آن است که صرفا با یک تبدیل وضعیت حل بشود. دولت، موضوع ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌های اجرایی را یک ضرورت می‌داند و کاملا با آن موافق است.»

برگزاری چهارمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهرداری منطقه ۷

عصر قم - چهارمین جلسه قرارگاه اجتماعی منطقه۷ با هدف بررسی و شناخت مرکز پرتو، پایگاه خدمات اجتماعی و تاکید اعضا قرارگاه اجتماعی مبنی بر کاهش آسیب های اجتماعی، ساماندهی معتادان متجاهر و وضعیت فضاهای بی دفاع شهری برگزار شد.

انتشار اسامی ساختمان‌های ناایمن به مصلحت نیست/ پیشرفت خوبی در حوزه مترو داشته‌ایم

عصر قم - دادستان کل کشور گفت: انتشار اسامی ساختمان‌های ناایمن اقدام درستی نیست، چون اینکه برای مثال بگوییم چه تعداد ساختمان در حال ریزش هستند، باعث التهاب در جامعه می‌شود.

ورود دادستانی به ترک فعل برخی مسئولان در موضوع آلودگی هوا/ وضعیت ساختمان‌های ناایمن در دادستانی بررسی شود

عصر قم - اعضای شورای اسلامی شهر تهران در هفتاد و سومین جلسه این شورا که با حضور دادستان کل کشور برگزار شد، سوالات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

تعیین تکلیف گود برج میلاد با دستور شهردار تهران/ایمن‌سازی گود یک سال زمان می‌برد

عصر قم - جلسه ویژه ستاد مدیریت بحران شهر تهران با هدف رسیدگی به وضعیت ایمنی گود نزدیک برج میلاد ، با حضور سازمان‌های مسئول و نمایندگان بخش‌های مختلف مدیریت شهری در محل گود برگزار شد.

معرفی اعضای هیأت انتخاب بخش محله

عصر قم - دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر از معرفی هیات انتخاب بخش محله و همچنین هیأت انتخاب بخش داستانی کوتاه و نیمه بلند این جشنواره خبر داد.

جان دوباره در درختستان

عصر قم - با همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در این دوره از پویش «درختستان» ۵۵ اثر از ۳۵ هنرمند بر روی بدنه درخت‌های خشکیده و بدون شاخ و برگ اجرا شد. در این پروژه تلاش شده است که شهروندان به جای دیدن یک درخت خشکیده، بتوانند یک اثر هنری و چشم‌نواز را مشاهده کنند.

منطقه ۲۲ الگوی گردشگری شهری برای سایر کلانشهرها است

عصر قم - شهردار منطقه۲۲ با اشاره به اینکه شبکه فاضلاب شهری، تصفیه خانه فاضلاب ، توسعه حمل و نقل عمومی و افزایش سرانه آموزشی به عنوان زیرساخت های شهری در این منطقه در حال شکل گیری است، گفت: به دلیل وجود مراکز گوناگون گردشگری شامل دریاچه شهدای خلیج فارس، بوستان جنگلی چیتگر، لتمان کن، جوانمردان، آبشار تهران و وردآورد این منطقه به قطب گردشگری پایتخت لقب گرفته است.

صیانت از حریم تهران نیازمند یک همکاری بین بخشی است

عصر قم - شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به صیانت و نظارت دقیق مدیریت شهری از حریم شهر تهران گفت: وسعت قابل توجهی از حریم شمال غرب تهران در محدوده این منطقه قرار دارد که صیانت و نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز برای این حجم یک همکاری بین بخشی را می طلبد.

آیین افتتاح مرکز خرید و فروش اجناس دست دوم خلازیر

عصر قم - صبح روز پنجشنبه ۲ تیرماه ۱۴۰۱، مرکز خرید و فروش اجناس دست دوم با حضور محسن پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، سعید بیگی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و سید مهدی هدایت شهردار منطقه ١٩ افتتاح و بهره برداری گردید.

بازدید شهردار تهران از گروه صنعتی مپنا

عصر قم - ظهر پنج شنبه دوم تیر ماه ١٤٠١ علیرضا زاکانی شهردار تهران با حضور در مجتمع مپنا از بخش‌های مختلف این گروه صنعتی بازدید کرد.

۷۵ درصد ایستگاه‌های اتوبوس در منطقه۲۲ دارای سرپناه هستند

عصر قم - شهردار منطقه ۲۲ گفت: ۷۵ درصد ایستگاه های اتوبوس این منطقه دارای سرپناه هستند و ۲۵ درصد دیگر در یک برنامه ریزی مشخص از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه به سرپناه تجهیز خواهند شد.

آغاز اصلاح هندسی خیابان جواد الائمه (ع)/ کاهش بار ترافیکی بلوار امیرکبیر و خیابان هوانیروز منطقه۲۲

عصر قم - شهردار منطقه ۲۲ از تردد آسوده شهروندان از محور بلوار امیرکبیر به خیابان هوانیروز با اصلاح هندسی خیابان جواد الائمه(ع) خبر داد و گفت: با این اصلاح هندسی تردد آسوده خودروهای شهروندان از بلوار امیرکبیر به خیابان هوانیروز و برعکس صورت می گیرد.

۳ میلیون اثر تاریخی ارزشمند در قلب تهران/موزه ملی ایران چقدر در برابر سرقت ایمن است؟

عصر قم - مدیر موزه ملی ایران با اشاره به اینکه این موزه دارای بیش از ۳ میلیون اثر تاریخی ارزشمند است، گفت: پس از ماجرای سرقت صندوق‌های امانات یکی از شعب بانک ملی، ما هشدارهای لازم را در مورد امنیتی‌تر شدن موزه ملی ایران داده‌ایم.

خطر زمین لرزه بیخ گوش تهرانی‌ها/ نسخه قرارگاه ایمنی برای کاهش خطر زمین‌لرزه چیست؟

عصر قم - خطر زمین لرزه در تهران توسط کارشناسان طی سال‌های اخیر هشدار داده شده است. ساختمان‌های ناایمن و تعداد گسل‌های فعال بر میزان این خطر افزوده است. خطری که قرار است در قرارگاه ایمنی فکری برای کاهش آسیب‌های ناشی از آن کنند.

پل تندرستی

عصر قم - با همت شهرداری منطقه ۲ تهران و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها برای تقویت زیرساخت های پیاده روی، پل تندرستی برفراز بزرگراه شیخ فضل اله نوری احداث شده است که بوستان فدک را به بوستان ۱۳ هکتاری در ضلع شمال بزرگراه شهید همت متصل کرده و شهروندان می توانند ازاین مسیر طولانی به عنوان فضایی برای دوچرخه سواری و پیاده روی استفاده کنند.

لزوم افزایش هم‌افزایی دستگاه‌های متولی در رسیدگی به محله هرندی

عصر قم - شهردار منطقه ۱۲ از برگزاری جلسه با قرارگاه شهید اسداللهی واقع در محله شهید هرندی به منظور افزایش هم‌افزایی دستگاه‌های متولی برای رسیدگی به این محله محروم خبر داد.

نوسازی شهری را با الگوی جدید پیگیری می‌کنیم/فراهم کردن مقدمات ایجاد محدودیت در افزایش اجاره‌بها

عصر قم - شهردار تهران گفت: در تهران ۶۵ درصد سبد معیشتی یک فرد باید برای سرپناه اختصاص پیدا کند، بنابراین در مدیریت شهری مسئولیت داریم، هرچند مسئول اصلی وزارت راه است اما ابزارها در اختیار مدیریت شهری است.

جایگاه مسکن در شکل‌گیری خانواده امری قطعی و قهری است

عصر قم - شهردار تهران گفت: وقتی عدالت درباره کوچکترین سلول یک جامعه یعنی خانواده مورد توجه قرار می‌گیرد می‌بینیم که جایگاه مسکن و سرپناه در شکل‌گیری و برقراری خانواده امری قطعی و قهری خواهد بود.

اجرای ۸۳ پروژه توسعه محلی در منطقه دو

عصر قم - همزمان با برگزاری ششمین نشست کمیته فنی، روند پروژه های توسعه محلی با حضور شهردار، معاونین و مدیران منطقه ۲ بررسی شد.

شناسایی ۱۰۰ ساختمان ناایمن در غرب تهران

عصر قم - کمیته شناسایی و تعیین تکلیف ساختمان های ناایمن منطقه۹ با حضور شهردار و مدیران شهری با هدف تعیین تکلیف اماکن ناایمن برگزار شد.

گره‌گشایی از مشکل ۱۱ ساله مالکین خیابان قزوین/رشد چشمگیر شاخص‌های ارزیابی عملکرد ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ در منطقه ۱۷

عصر قم - شهردار منطقه۱۷ در جلسه شورای معاونین از رشد شاخص های ارزیابی این منطقه در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ و موافقت کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج با تغییر پهنه بخش‌ هایی از خیابان قزوین پس از ۱۱ سال خبر داد.

دوران اینکه عده‌ای سر شهروندان و شهرداری کلاه بگذارند گذشته است/ شهرداری تهران باید نماد بهترین دستگاه خدمت‌رسان به مردم باشد

عصر قم - رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با بیان اینکه باید از فرصت‌ها برای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان استفاده کنیم، گفت: شهرداری در ذهن مردم باید بهترین دستگاه خدمت‌رسان باشد.

دستگیری ۳ متهم جدید سرقت از بانک ملی/ آغاز تحویل اموال مسروقه به مالباختگان

عصر قم - رییس پلیس پایتخت با تشریح جزئیاتی جدید از سرقت صندوق‌های امانات شعبه دانشگاه بانک ملی، اعلام کرد که سه متهم جدید در این خصوص دستگیر شده و سه متهم دستگیر شده در کشور همسایه نیز طی این هفته به کشور بازگردانده خواهند شد.

تغییر الگوی آبیاری فضای سبز در منطقه ۶

عصر قم - شهردار منطقه ۶، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورا و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران و جمعی از مدیران ارشد شهرداری روز دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ در راستای تعامل و رفع مسائل و مشکلات موجود، از بخش های مختلف شرکت آب و فاضلاب استان تهران بازدید کردند.

۱۴ نهاد به طور مستقیم و ۲۳ نهاد به طور غیرمستقیم در حوزه آسیب‌های اجتماعی مسئولند/ برنامه سه ساله شهرداری برای رفع آسیب‌های اجتماعی

عصر قم - مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: ۱۴ نهاد به طور مستقیم و ۲۳ نهاد به طور غیرمستقیم در آسیب‌های اجتماعی مسئول هستند اما اقداماتی در این حوزه اتفاق نیفتاده که به همین دلیل، قرارگاه اجتماعی تشکیل شد.

ساير مطالب

آغاز طرح شستشو و ضدعفونی بیش از هزار و 400 مخزن زباله در جنوب پایتخت

تجمع مشکلات، عدم انجام وظایف حاکمیتی دولت و اشکالات در قانون باعث شده شهرداری قرارگاه بزند

بازسازی میدان ابوذر پس از 10 سال

وضعیت تهران در موضوع زلزله مناسب نیست

با توجه به شرایط تهران در زمینه زلزله باید ساختمان‌ها با استحکام لازم ساخته شوند

نجات 30 نفر از حادثه آتش‌سوزی مجتمع لیدوما

72 مخزن آب اضطراری آماده نصب در محلات پایتخت

مدیریت شهری در راستای حمایت از تولید و با رعایت قانون با مراکز صنعتی همکاری می‌کند

احداث 19 باب مخزن ذخیره آب‌رسانی اضطراری در منطقه 19

13 اقدام ویژه خدمات شهری منطقه 5 در سه ماهه ابتدایی سال جاری

چطور ام‌اس را دور زدم!

گل‌گیری و استحصال روغن دارویی بنفشه از نشاهای پایان فصل

زیرگذر دوطبقه در خیابان تجریش احداث می‌شود

انهدام 26 باند کلاهبرداری رایانه‌ای/ دستگیری 44 متهم

تهران‌نما؛ برج آزادی

جزییات تفاهم‌نامه با مپنا/155 واگن مترو ساخته می‌شود

اتصال شهرک آفتاب 22 به بزرگراه آزادگان؛ به‌زودی

علت کمبود 300 قلمی دارو در دولت قبل / بجز اصلاح قیمت سالانه، فعلا تغییری در دارو نداریم

امضای قرارداد خرید 1075 دستگاه اتوبوس تولید داخل توسط شهرداری تهران/ورود اتوبوس خارجی نقش مسکن را دارد

راه‌اندازی جایگاه‌های موقت عرضه بهداشتی دام در تهران

آماده مشارکت در ارائه خدمات دوچرخه اشتراکی هستیم

آغاز پویش یکشنبه‌های اهدای خون در منطقه 21

میهمانی تاریخ در کوچه پس‌کوچه‌های صفوی و قجری

رئیس‌جمهور به موضوع توسعه حمل و نقل پایتخت ورود کند

ذی‌حساب شهرداری تهران انتخاب شد

اجرای سه هزار و 800 متر جدول‌کاری در 12 معابر منطقه 22

مشکلات امروز ریشه در اهمال صورت گرفته در دوره پیشین مدیریت شهری دارد/ضرورت کمک دیگر دستگاه‌ها به شهرداری

تاسف‌بار است که برخی مسئولان هنوز شهید چمران را به خوبی نمی‌شناسند

مسیر طبیعت روی تونل رسالت

دسترسی‌های بزرگراه شهید نجفی رستگار در منطقه 15 کامل می‌شود

دیدار صمیمانه پرسنل منطقه11 با عضو شورای اسلامی شهر تهران

به منافع جمعی وفادار بمانیم

اثرگذاری دکتر شریعتی بر پیروزی انقلاب اسلامی

بی قانونی؛ بارهای نامتعارف

دردسرهای دو نرخی شدن کرایه تاکسی‌ها برای شهروندان/ معاونت نظارت تاکسیرانی در این باره چه می‌گوید؟

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران منصوب شد

ارائه گزارش قرارگاه حمل و نقل و ترافیک در جلسه آتی شورا

ایمن‌سازی 7نقطه حادثه‌خیز در منطقه14

افتتاح دو دسترسی جدید به ایستگاه‌های خط 6 مترو در تیرماه

جلسه بررسی ضرورت‌ها، الزام‌ها و راهکارهای تامین مسکن استطاعت‌پذیر برگزار شد

از ساخت کلانتری برای ارتقای امنیت شهروندان در منطقه 11 حمایت می‌کنیم

روی چرخ‌وفلک ونک عاشق تهران شدم

رونمایی از کتاب «نشستن بر نگاه دیگری» در فرهنگسرای خانواده

آخرین وضعیت کانال خطرآفرین عباس‌آباد

از پیشنهاد وزارت صمت و تمهیدات شهرداری برای خودروی تاکسیرانان تا سهم پایتخت از 20 هزار تاکسی وارداتی

شهید چمران آغازگر جهاد در راه خدا، سازندگی و علم بود

ده بوستان منطقه 10 تا پایان سال نوسازی می‌شوند

لزوم توسعه فیزیکی و خدماتی درمانگاه منطقه 14

پیشرفت 90 درصدی فاز نخست بخش دوم توسعه بوستان جوانمردان

55 میلیارد تومان خسارت ناشی از سرقت تجهیزات ترافیکی در سال گذشته/ بیشترین سرقت مربوط به کدام مناطق است؟

رفتن زاکانی از شهرداری به دولت صحت ندارد

افزایش 75 درصدی جمع‌آوری معتادان متجاهر در پایتخت

ترویج نگهداشت گل و گیاه با فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی و آموزشی در منطقه 19

برگزاری جلسه ملاقات مردمی عضو شورای شهر تهران با ساکنان منطقه 5

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای زیست‌محیطی منطقه 12

شناسایی 110 فرصت سرمایه‌گذاری جدید برای پایتخت

اجرای طرح «راه خدمت» در منطقه 11

پایش املاک در طرح اصلاح پهنه خیابان دماوند در منطقه 13

جولان صداهای مزاحم در تهران | وانتی‌ها امان شهروندان را بریده‌اند | شناسایی 2 هزار وانتی در تهران

لزوم استفاده از ظرفیت علمی کشور در همه امور

بوستان ولایت بهترین فرصت سرمایه‌گذاری در منطقه 19 است

اجرای طرح ساماندهی خیابان کرمان در منطقه 14

چگونگی اجرای طرح ساماندهی تردد موتورسیکلت‌ها/احتمال تصمیم‌گیری درباره تغییر ساعت طرح ترافیک

ظرفیت بالای منطقه 22 برای توسعه ورزش شهروندی

سند دوشان‌تپه به‌نام مردم

فصل گرم نوسازی تاکسی‌ها

تقویت مدیریت بحران محله ضروری است

پسماند؛ منبع درآمد پایدار و طولانی‌مدت برای شهر

برنامه‌ریزی برای احداث 110 جایگاه سوخت کوچک‌مقیاس در تهران

اطلاعات کاربران در سامانه‌های شهرداری تهران محفوظ است/بروز نارضایتی اجتماعی از مهم‌ترین اهداف خرابکاران

عملیات عمرانی احداث تصفیه‌خانه میدان مرکزی میوه و تره بار منطقه 19 به نیمه راه رسید

شن چاله‌های موجود در منطقه 18 تعیین تکلیف می‌شوند

آموزش دو میلیون شهروند در فاز اول پویش شهر آماده

جزئیات حادثه متروپل آبادان تشریح شد

کاهش قیمت زردآلو، هلو، خیار و خربزه در میادین میوه و تره بار

برگزاری نشست عصر شعر «شمس آیینه» در خانه شعر و ادبیات

دستیابی به مدل مردم پایه علمی- بومی برای حل مسأله آسیب‌های اجتماعی

بخشی از مشکل کودکان کار و خیابان از خارج از مرزها به کشور تحمیل می‌شود/ تغییر وضعیت کودکان کار و خیابان با مشارکت مردم و همه دستگاه‌ها

شهربازی یا قبرستان اسباب‌بازی‌ها | 9 شهربازی تهران متروکه و نیمه‌تعطیل هستند | خانواده‌ها در استفاده از وسایل بازی وحشت دارند

سرقت دلارهای یک شهروند در پوشش مامور پلیس

آمار دقیقی از کودکان کار وجود ندارد/ مقررات مربوط به کودکان کار نیاز به بروزرسانی دارند

تجهیز بوستان پرستو در منطقه 22

لزوم تسریع در صدور آراء و کاهش پرونده‌های ماده صد

700 میلیارد تومان از عوارض تخلفات ساختمانی در منطقه یک احصا شد

اجرای طرح بازچرخانی آب برای استفاده در آبرسانی فضاهای سبز

آغاز به کار هیأت انتخاب هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر

راه‌اندازی دومین مرکز پرتو در منطقه 19؛ به‌زودی

تشکیل کارگروه ویژه به منظور بررسی اقدامات اجرایی شهر دوستدار کودک در 13محله منتخب

از خرید خشکاله تولیدی شهروندان تا استحصال گاز متان آرادکوه و ایجاد تم پارک پسماند

لاله‌زار یک قطب ملی است

برگزاری مراسم اختتامیه مسابقات فوتبال خیابانی 110 محله محروم کشور در منطقه 15

در جریان تصویب طرح الزام شهرداری در استفاده از نیروی انسانی موجود و واجد شرایط مدیریتی چه گذشت؟

لایروبی کلیه انهار و برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی محله راه آهن در منطقه 11

جانمایی برخی مناطق برای راه اندازی ارودگاه کار سخت ویژه معتادان متجاهر/ 50 درصد متجاهران بعد از ترخیص، جایی برای رفتن ندارند

قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد کارمندان شهرداری در مجلس پیگیری شود

افتتاح نخستین مرکز کارآفرینی در گرمخانه مهر منطقه 19

دولت برای حل معضل ترافیک وارد عمل شود

دیگر دستگاه‌ها در مسیر بهبود معتادان متحاهر با شرایط خاص به شهرداری کمک کنند

تقدیر از شهردار تهران برای تشکیل قرارگاه ایمنی

وقتی تریبون‌ها ناخواسته به بازوی رسانه‌ای خرابکاران تبدیل می‌شوند/ چگونه تسویه حساب با شهرداری، امنیت روانی شهروندان را هدف قرار داد؟