عصر قم

آخرين مطالب

شهرداری تهران

آماده‌باش کامل نیروهای شهرداری منطقه ۴ برای بارش برف و باران

عصر قم - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ همزمان با اجرای طرح نگهداشت شهر، از اقدامات هوشمندانه و با درایت نیروهای خدمات شهری این منطقه در پیشگیری از آبگرفتگی‌های احتمالی همزمان بارش‌های فصلی خبر داد.

رونمایی واگن مخصوص بانوان و کودکان

عصر قم - عصر چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ مراسم رونمایی از «واگن مخصوص بانوان و کودکان با طراحی جدید» با حضور فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان ‌خانواده نماینده مجلس شورای اسلامی، سمیه رفیعی نماینده مجلس شورای اسلامی، مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه برگزار شد. شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه به‌منظور جلوگیری از ورود برخی از آقایان به واگن بانوان، از واگن مخصوص بانوان و کودکان با فضای بصری متفاوت رونمایی کرد.

آمار نگران کننده خودروهای فرسوده در کشور/ با "قبضینو" جریمه رانندگی پرداخت نکنید

عصر قم - پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرد که ۳۲ درصد از کل وسایل نقلیه در کشور فرسوده است و این موضوع در کنار تولید وسایل نقلیه ناایمن و ... از جمله دلایل تصادفات رانندگی است.

آماده‌باش تمام مراکز شهرسالم همزمان با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا/شهروندان دز سوم واکسن را سریع‌تر تزریق کنند

عصر قم - مدیرعامل شرکت شهر سالم ضمن هشدار نسبت به افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹، از آمادگی مراکز بهداشتی و درمانی شهرداری تهران برای خدمات‌دهی بیشتر در صورت اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا خبر داد.

تجلیل از دستان توانا در منطقه ۱۳

عصر قم - عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه۱۳ در جشنواره دستان توانا، از ۲۳ مادر دارای فرزند معلول، تعدادی بانوی نخبه معلول و سالمند تقدیر کردند.

ضرورت اصلاح ایرادات طرح تفصیلی کن

عصر قم - شهردار منطقه ۵ در جلسه بررسی مشکلات محله کن بر ضرورت اصلاح ایرادات وارده به طرح تفصیلی کن تاکید کرد.

مدیران شهرداری به دنبال اثرگذاری باشند/ بانوان مدیر در شهرداری باید به خودباوری برسند

عصر قم - زاکانی با بیان اینکه بانوان مدیر در شهرداری باید خودباوری را در خود ایجاد کنند و در تحولات میدان‌داری کنند، بیان کرد: خواهش بنده از شما این است که جنبه خودباوری، میدان‌داری و اثرگذاری را برای خود ایجاد کنید؛ خداوند در قرآن برای یک مدیر خوب سه ویژگی را در نظر گرفته است؛ «علیم بودن» و برخورداری از تجربه و علم و دانش، «قابلیت، قدرت‌داشتن و توانمندبودن» و «امین و امانت‌دار بودن» این سه ویژگی را تشکیل می‌دهد.

«عبدالمطهر محمدخانی» رئیس کمیته مدیران ارتباطات و امور بین‌الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران شد

عصر قم - رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران با رای اکثریت شورا به عنوان رئیس کمیته مدیران ارتباطات و امور بین‌الملل مجمع شهرداران کلانشهرها منصوب شد.

نظارت شبانه مدیران شهری منطقه ۲۲ بر ارائه خدمات به شهروندان غرب تهران

عصر قم - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۲ از بهبود وضعیت خدمات شهری با اجرای طرح نگهداشت شهر در معابر منطقه خبر داد و گفت: بخش قابل‌توجهی از خدمات شهری در هنگام شب از سوی عوامل شهرداری به اجرا در می‌آید و نظارت‌های شبانه نیز بر عملکرد پیمانکاران صورت می‌گیرد.

پیش‌بینی دما و بارش نرمال برای تهران طی بهمن و اسفند

عصر قم - معاون اداره کل هواشناسی استان تهران با بیان اینکه انتظار داریم متوسط دما طی ماه‌های بهمن و اسفند در حد نرمال و در بعضی ایستگاه‌های هواشناسی کمتر از نرمال باشد،اظهار کرد:متوسط بارش ماه‌های بهمن و اسفند در حد نرمال و در بعضی نواحی نیمه جنوبی استان کمتر از نرمال خواهد بود.

روزانه چند زلزله در تهران رخ می دهد؟/ماجرای زلزله های کوچک پایتخت

عصر قم - تهران شهری زلزله خیز است. روزانه به طور متوسط حدود دو تا سه زلزله در تهران رخ می دهد. رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران می‌گوید برخی از این زلزله ها به قدری کوچک است که حتی مردم آن را حس نمی‌کنند.

کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی با هوشمندسازی کنترل نقشه‌های معماری

عصر قم - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: هوشمندسازی کنترل نقشه‌های معماری برای نخستین بار در کشور توسط شهرداری تهران درحال انجام است که این اقدام موجب کاهش زمان صدور پروانه می‌شود.

اعلام آمادگی شهرداری منطقه ۱۲ برای کمک به بازسازی اماکن ناایمن بازار

عصر قم - شهردار منطقه ۱۲ در مانور بزرگ مشارکت در نگهداشت و ارتقای ایمنی بازار تهران، از آمادگی شهرداری این منطقه برای کمک به کسبه صاحب عرصه و اعیان این محدوده در بازسازی املاک ناایمن آنها خبر داد.

حمل‌ونقل پاک یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری است/ حمایت و انعقاد قرارداد با شرکت‌های منتخب

عصر قم - آزاده‌دل ضمن اعلام خبر برگزاری نمایشگاه حمل‌ونقل پاک در روزهای ششم و هفتم بهمن ۱۴۰۰ بیان کرد: شهرداری با شرکت‌های منتخب حاضر در نمایشگاه قرارداد منعقد خواهد کرد.

بهره‌برداری کامل از خط ۶ مترو تا دو سال آینده در گرو تامین منابع مالی است

عصر قم - خط ۶ مترو تهران با افتتاح ۱۴ ایستگاه دیگر در بخش‌های شمالی، میانی و جنوبی این خط به همراه ۴ ایستگاه از قسمت توسعه جنوبی آن، به طور کامل در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت. البته پیشرفت عملیات ساختمانی ایستگاه‌های باقی‌مانده، نشان می‌دهد که با تامین به موقع منابع مالی و سفارش، خرید و نصب تجهیزات لازم، ایستگاه‌های متعددی از خط ۶ در سال پیش رو امکان بهره‌برداری پشت سر هم را دارند.

یک کشته و ۵ مصدوم در پی حریق یک مسافرخانه‌ در میدان راه‌آهن

عصر قم - ملکی جزئیات وقوع حریق در یک مسافرخانه در حوالی میدان راه‌آهن تهران را تشریح کرد و گفت: متاسفانه در این حادثه یک مرد ۵۰ ساله در اثر دود ناشی از آتش‌سوزی فوت کرد و ۵ نفر نیز مصدوم شدند.

بازیکن یونایتد در راه تهران

عصر قم - ستاره جوان تیم ملی فوتبال عراق که در منچستر یونایتد بازی می‌کند برای رویارویی با ایران راهی تهران شد.

موزه بانک ملی ایران

عصر قم - بانک‌ملی‌ایران در ۱۷ شهریور ۱۳۰۷ به‌موجب "قانون تأسیس بانک ملی ایران" مصوب ۱۴ اردیبهشت ۱۳۰۶ تأسیس و آغاز به کار کرد و در ۲۰ شهریور ۱۳۰۷ طی مراسمی رسمی افتتاح شد. در ابتدای تأسیس، بانک فاقد ساختمانی بود که آن را مختص به خود ساخته باشد، اما در ۲۵ تیر ماه سال ۱۳۱۲ ساختمان شعبه و ادارات مرکزی شروع و در سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۵ افتتاح گردید.موزه بانک ملی ایران برگ زرینی در دفتر افتخارات این بانک است که در تابستان سال ۱۳۹۶ با تلاش های شبانه روزی کارکنان طی مراسمی رسماً افتتاح شد.

روز زن فرصتی برای بهبود نگرش جامعه درباره توانمندی زنان است

عصر قم - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در خصوص اهمیت روز زن مطرح کرد: روز زن، فرصتی است تا دیدگاه ها و نگرش های جامعه را در مورد زنان و توانمندی های آنان بهبود بخشیده و در چارچوب تکریم بانوان، به ترویج آموزه‌ها و سفارش‌های دینی در مورد جایگاه و منزلت آنان و ضرورت ارتقاء کرامتِ اجتماعی و بهبودِ عزت نفس اجتماعی زنان بپردازیم.

آیین تکریم و بزرگداشت مقام زن

عصر قم - آیین تکریم و بزرگداشت مقام زن ظهر یکشنبه ۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران و کارمندان زن شهرداری تهران در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

سهم شهرداری از جرایم رانندگی پرداخت نمی‌شود/دغدغه شهروندان تهرانی درباره پارک حاشیه‌ای

عصر قم - عضو شورای اسلامی شهر تهران با طرح این پرسش که جریمه‌های خودرو در سطح شهر تهران کجا هزینه می شوند، گفت: بر اساس قانون بخشی از این جریمه‌ها را دولت باید به شهرداری تهران پرداخت کند و شهرداری نیز آن را در نگهداشت و توسعه حمل و نقل عمومی استفاده کند که متاسفانه بسیاری از این وجوه به شهرداری تهران پرداخت نشده است.

دیدار مردمی شهردار منطقه۲۱ و عضو شورای شهر در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س)

عصر قم - دیدار مردمی شهردار منطقه۲۱ و حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آقامیری، نائب رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) شهرک استقلال برپا شد.

رعایت قانون و نظارت بر مصوبات از مهمترین وظایف ما محسوب می‌شود

عصر قم - رئیس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران گفت: رعایت قانون و نظارت بر مصوبات شورای شهر یکی از مهمترین وظایف ما است. مقام معظم رهبری هم وقتی می‌خواهد در مورد شوراها صحبت کند، اولویت‌بندی را به این شکل می‌کند که نظارت، هدایت و حمایت؛ یعنی جنبه نظارتی‌مان بر جنبه هدایت و حمایتمان می‌چربد.

باید با جهش و تحول به سمت ایده‌ها و پروژه‌های خردمحور حرکت کنیم/ بهره‌مندی از توانمندی‌های زنان در جهت تحقق «تهران کلانشهر الگوی جهان اسلام»

عصر قم - اردبیلی گفت: جهش و تحول رخ نخواهد داد مگر اینکه با تحول حکمرانی به سمت ایده‌ها و پروژه‌های خردمحوری برویم که با مشارکت مردم اتفاق می‌افتد. خانواده بزرگ زنان در مدیریت شهری تهران به جهت ارتباط با بخش نوآوری در محیط پیرامون می‌توانند این ایده را به سطح عمل برسانند و برای تحقق شعار تهران کلانشهر الگوی جهان اسلام تک‌تک زنان می‌توانند به ما کمک کنند.

پلیس نسبت به برخورد با تخلف مسافربرهای غیرقانونی در پایتخت ورود کند

عصر قم - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران به وضعیت نامناسب تخلیه بار و بارگیری در طول روز و به تبع آن افزایش تراکم ترافیک در معابر شهری و هجوم خودروهای غیربومی به پایتخت جهت مسافربری و حتی تهدید تاکسی‌ها اشاره و خواستار ساماندهی آنها شد.

انتقاد عضو شورای شهر از مجوز پلیس برای تردد مدیرعامل یک شرکت خودروساز از خط ویژه

عصر قم - رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت: راهنمایی و رانندگی به مدیرعامل یک شرکت خودروسازی، مجوز تردد از خط ویژه داده است؛ چه اتفاقی افتاده که در کشور به مدیرعامل یک خودروساز مجوز تردد از خط ویژه داده شده است؟

وضعیت ترافیک و آلودگی هوا با نقطه ایده‌آل فاصله دارد/ لزوم رفع نواقص هندسی در معابر شهر

عصر قم - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به ارائه گزارش درخصوص موضوعات مرتبط با شهر تهران پرداخت و گفت: ترافیک و آلودگی هوای تهران اگر مدیریت شود، تاثیر خوبی در سایر بخش‌ها خواهد داشت.

وضعیت جسمانی رئیس شورا مساعد است

عصر قم - نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره آخرین وضعیت جسمانی و درمانی مهدی چمران گفت: خداروشکر عمل روز گذشته آقای چمران با موفقیت انجام شد و حال عمومی ایشان خوب است.

مراسم جشن ولادت حضرت زهرا (س)

عصر قم - مراسم جشن ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها شامگاه شنبه دوم بهمن ماه در حسینیه ریحانه الحسین برگزارشد.

حمایت از استارت‌آپ‌ها و جوانان از اهم وظایف مدیران در تمامی حوزه‌ها است

عصر قم - شهردار منطقه ۲۱ با حضور در کارگاه‌های تولیدی گروه دانش‌بنیان آتیه پردازان شریف، ضمن گفتگو با جوانان کارآفرین این مجموعه و آشنایی با فعالیت‌های آنان، مشکلات و معضلات مربوط به حوزه شهری در این مجموعه‌ها را مورد بررسی قرار داد.

ساير مطالب

چند نگاه متفاوت به روز مادر

همایش استانی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد

هزینه‌های میلیاردی گویای بی لیاقتی نامزد‌های انتخاباتی مجلس است

زنگار قلب عامل محرومیت از پذیرش حق است

شرکت 64 پژوهشگر در تهیه مجموعه 6 جلدی گام دوم انقلاب

ایستادگی ملت ایران مقابل تبلیغات سوء دشمن

فضیلت دوست داشتن آل محمد (ص) از زبان پیامبر

یک سال بعد از اربعین انقلاب

کاندیدایی که میلیارد‌ی هزینه کند به فکر مردم نیست

ابهت و اقتدار مجلس در گرو مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است

مجلسی در تراز مکتب حاج قاسم سلیمانی

ملاک اعتماد به نامزدهای انتخاباتی

مردم به افراد ولایت مدار رأی دهند

خطبه غدیر جزء خطبه‌های راهبردی شیعه است

فـراخــوان نخستین دوره حمایت از چاپ و نشر آثار جامعه نخبگانی حوزه علمیه

شعر خوانی احمد بابایی در حضور رهبر انقلاب

امضای 40 تفاهم نامه همکاری میان حوزه علمیه و نهاد‌ها

غرب زن را به کالا تبدیل کرده است

صوت/ طلبکاری بعد از عبادت پروردگار

تمدید زمان نام نویسی مسابقه حفظ خطبه حضرت زهرا

دنیا مقصد و مقصود طلاب نبوده و نخواهد بود

نشست علمی سیره رضوی و مطالعات میان‌رشته‌ای در علوم اجتماعی برگزار می‌شود

نشست علمی پژوهشی «تبیین شبکه مسائل عفاف» برگزار می شود

مفهوم شناسی بهره و ربای قرضی با تأکید بر تحلیل فقهی زیاده

مادر حجت الاسلام والمسلمین مدنی دارفانی را وداع گفت

فراخوان ارسال مقاله به دوفصلنامه مطالعات اسلامی زنان و خانواده

پایان‌نامه آسیب‌شناسی تفاسیر از دیدگاه شهید سیدمصطفی خمینی دفاع می‌شود

سومین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی طلاب جامعه الزهرا راه اندازی می شود

حاج قاسم استراتژیست تمام‌عیار بود

ترافیک لیست‌ها 6 روز تا انتخابات

کاهش 10 درصدی قاچاق بنزین بعد از سهمیه‌بندی

تشییع‌حاج‌قاسم یک رفراندوم بود

رسانه‌های ضدانقلاب نگران اعدام «روح‌الله زم» شدند+ عکس

آیین‌نامه جدید انضباطی AFC به ضرر پرسپولیس!

اشتباهی که نباید تکرار کرد

اختصاص بیش از 337 میلیون دلار برای مقابله با ایران

مدیریت بحران؛ همان همیشگی!

حاج قاسم! ملالی نیست جز دوری شما...

فراخوان ویژه روحانیان عضو کانون خادمیاری رضوی اعلام شد

تفسیر سیاسی قرآن؛ پیشران تولید علوم انسانی

اگر حاج قاسم نبود داعش بغداد و دمشق را اشغال می‌کرد

اشتباهات شخص یا اشخاص را به پای نظام اسلامی ننویسیم

سبک زندگی را با فرهنگ‌سازی به مسیر اسلامی آن بازگردانید

انصاف در سیاست و علم از ویژگی های برجسته آیت الله مصباح یزدی است

انتقام خون شهدا ستیز با دشمنان اهل بیت است

انتقاد امام جمعه اهواز از هزینه‌های میلیونی برخی از کاندیدا‌ها

پشتیبانی از نظام و حکومت اسلامی وظیفه مهم طلاب و روحانیت است

خانواده‌ها زندگی خود را برپایه آموزه‌های مکتب فاطمی بنا کنند

بیش از 20 هزار رأی اولی در انتخابات استان ایلام شرکت می‌کنند

حضور حداکثری مردم در انتخابات دشمنان نظام را ناامید می‌کند

جبهه مقاومت آمریکایی‌ها را برای همیشه از منطقه بیرون می‌کند‌

مراسم عمامه گذاری 41 طلبه لرستانی برگزار شد

مراسم چهلم حاج قاسم و شهدای مقاومت در سنندج برگزار شد

کردستان شناسنامه ایران است| کردها همواره مدافع نظام‌ هستند

اولین رمان فقهی منتشر شد/ 7 موقعیت شرعی در «ملداش»

راه حاج قاسم «قاطعانه» ادامه خواهد داشت

2 میلیون دانلود کتاب کودک مذهبی در برنامه ماهک

بسته کتابشناسی «گوهر تابناک نبوت» برای کودکان و نوجوانان

مراسم چهلمین روز شهادت «سپهبد قاسم سلیمانی» در رشت برگزار شد

علت محبوبیت «سردار سلیمانی» تکلیف‌مداری بود

25 هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات را در کهگیلویه و بویراحمد ‌برگزارمی‌کنند

انتقام خون حاج قاسم ‌تنها چند موشک نیست| اخراج ‌دشمن از منطقه، انتقام اصلی

مدافع حرمی که به 4 نفر جانی دوباره بخشید

یکی از ثمرات انقلاب اسلامی بازکردن فضا برای فعالیت بانوان است

نمی گذاریم سرمایه گذاری خانواده شهدا برای انقلاب هدر برود

گردهمایی جوانان انقلابی برای تشکیل مجلس کارآمد و انقلابی در قم برگزار شد

تسلط تفکر غرب گرا نتیجه‌ای جز گسترش فقر در جامعه ندارد

مجلس انقلابی و مقاومتی تشکیل دهیم

غبارروبی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی

در فاز مقاومتیم، نه مذاکره!

اخبار مهم استان ها در هفته گذشته

گریه در مجالس شهیدان، گریه اراده است

سپاه پاسداران درآمدزایی از فضا را ممکن کرد

اصول یعنی، ولی فقیه/ خیمه ولایت را رها نکنید

در مسیر بهارستان

خواری در عین‌الاسد

پیش بینی سپهبد سلیمانی درباره آزادسازی ادلب در سوریه

آشنایی طلاب با نظام فکری رهبری از مهمترین ضرورت‌ها است

دو عنصر مهمی که ما را با چالش مواجه کرده است

آشنایی با آیت‌الله فیاضی؛ کاندیدای مورد حمایت جامعه مدرسین در خراسان شمالی

انصراف یکی دیگر از نامزد‌های خبرگان در خراسان شمالی| 3 نفر باقی ماندند

دیدار هزاران نفر از ذاکران اهل‌بیت با رهبر معظم انقلاب اسلامی

نشست ستاد ملی زن و خانواده برگزار شد

حضرت فاطمه مُظهِر و مَظهَر ویژگی‌های تمام زنان مقدس است

وجود حضرت زهرا مایه برکت محض است

برگزاری نشست‌های تخصصی فقه اصناف ویژه بانوان شهرستان بروجن

مراسم‌ چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی در ایلام برگزار شد

داوطلبان ورود به مجلس از سیاه نمایی، قدرت طلبی و لجبازی سیاسی بپرهیزند

مجلسِ من/ بانکداری

ترور بزدلانه سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس ‌منجر به آزادی قدس خواهد شد‌

جامعه با پیاده شدن سیره زندگی فاطمه زهرا به آرامش خواهد رسید

مهمترین رکن در انتخابات

سردار سلیمانی بنده مخلص خدا بود

نماهنگ | مادر امت

معامله قرن خوش رقصی ترامپ برای لابی صهیونیستی در آمریکا است

در هیچ کشوری به مخالفان قانون اساسی اجازه شرکت در انتخابات نمی‌دهند

مشکلات کشور زمانی آغاز شد که برخی خواستند باورهای انقلابی را تغییر دهند

مرحله دوم انتخابات مجلس 29 فروردین برگزار می‌شود

روحانیت و انتخابات پیش رو

شورای نگهبان اجازه دخالت در آرای مردم نمی‌دهد | با متخلفان برخورد می‌شود