عصر قم

آخرين مطالب

برگزاری نشست نقد و بررسی آثار چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در قم اجتماعی

برگزاری نشست نقد و بررسی آثار چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در قم
  بزرگنمايي:

عصر قم - به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سینما ونوس قم در آخرین روز برگزاری چهل و دومین جشنواره فیلم فجر میزبان برگزاری نشست نقد و بررسی آثار جشنواره با حضور جمعی از علاقه‌مندان سینما بود. در ابتدای این جلسه حمیدرضا منتظری منتقد و مدرس سینما در سخنان کوتاهی، به‌مرور اجمالی آثار اکران شده در جدول اکران سینما ونوس قم پرداخت و به برخی نکات فنی و ساختاری مهم و همچنین جنبه‌های محتوایی و تحلیلی این آثار اشاره و در ادامه از «سعید نجاتی» دعوت کرد به‌عنوان یک سینماگر قمی و برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌کوتاه از سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر نظرات خود را درباره فیلم‌های جشنواره با حضار در میان بگذارد. در این جلسه به ترتیب آثار «نبودنت» به کارگردانی کاوه سجادی‌حسینی، «آپاراتچی» قربانعلی طاهرفر، «آغوش باز» بهروز شعیبی، «شکار حلزون» محسن جسور، «قلب رقه» خیرالله تقیانی‌پور، «آسمان غرب» به کارگردانی محمد عسگری، «آبی روشن» به کارگردانی بابک لطفی‌خواجه‌پاشا، «پرویزخان» علی ثقفی، «مجنون» مهدی شامحمدی، «باغ کیانوش» به کارگردانی رضا کشاورز و «تابستان همان سال» محمود کلاری مورد بحث و بررسی توسط فیلم‌سازان قرار گرفتند. در بخش دیگری از این برنامه حمیدرضا منتظری تماشای دقیق آثار جشنواره‌ها را برای فیلم‌سازان و هنرجویان مهم دانست و بیان کرد: خیلی خوشحالم که در این دوره از جشنواره حضور پررنگ هنرجویان سینما و فیلم‌سازی در کنار سینماگران شهر قم شاهد بودیم و از دیدگاه من تماشای آثار در جشنواره از دو جهت اهمیت دارد، اول اینکه جشنواره به‌هرحال یک ویترین و رویداد سینمایی برای خانواده سینماست و حضور در این رویداد برای اعضای این خانواده اهمیت دارد، دوم اینکه تماشای دقیق آثار در کنار هم و بررسی و مقایسه نقاط قوت و ضعف آثار می‌تواند به افزایش درک زیبایی‌شناسی هنرجویان و دانشجویان سینما هم از جنبه فنی و هم از منظر محتوایی کمک کند. در ادامه جلسه «سعید نجاتی» بعد از پرسش و پاسخ با حاضرین جلسه پیرامون برخی فیلم‌ها، درباره حضور نام‌ها و چهره‌‌های قمی در بین عوامل همکار در جشنواره ابراز خوشحالی کرد و افزود: برای «علی ثقفی» کارگردان فیلم «پرویز خان» که سال‌های قبل در قم کار می‌کرد آرزوی موفقیت می‌کنم و همچنین دیگر افرادی که چه به‌عنوان بازیگر و چه به‌عنوان عوامل فنی در تیم تولید حضور داشتند آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم شرایط حمایت رشد و حمایت از سینما در شهر قم به شکلی پیش برود که در آینده شاهد حضور سینماگران بیشتری از شهر قم در بین عوامل حرفه‌ای سینمای ایران باشیم. نجاتی در ادامه به‌ضرورت تلاش فیلم‌سازان برای تولید فیلم و قدم نهادن در مسیر آزمون‌وخطا در عرصه فیلم‌سازی اشاره کرد و اظهار داشت: آینده سینما در دست آن دسته از نسل جوان امروز است که هوشمندانه از حاشیه به دور باشند و آگاهانه به تماشای آثار بنشینند و مسیر و جایگاه خود را در این مسیر دشوار سینما پیدا کنند. این فیلم‌ساز قمی در پایان با اشاره به اهمیت آموزش در سینما اشاره کرد و بیان داشت: به همه فیلم‌سازان جوانی که در مسیر آموزش سینما هستند و می‌خواهند در این مسیر بمانند و ادامه دهند توصیه می‌کنم، تولید فیلم را اولین و مهم‌ترین هدف خود در این عرصه قرار دهند و از حاشیه‌ها دوری کنند، چراکه مهم‌ترین کار فیلم‌ساز ساخت فیلم است و فیلم‌ساز در همه‌جا با فیلم‌هایش شناخته می‌شود. چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در قم از 16 تا 22 بهمن‌ماه 1402 در سینماهای ونوس، تربیت و بازارشهر قم برگزار شد. پایان پیام/ 78041

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سینما ونوس قم در آخرین روز برگزاری چهل و دومین جشنواره فیلم فجر میزبان برگزاری نشست نقد و بررسی آثار جشنواره با حضور جمعی از علاقه‌مندان سینما بود.
در ابتدای این جلسه حمیدرضا منتظری منتقد و مدرس سینما در سخنان کوتاهی، به‌مرور اجمالی آثار اکران شده در جدول اکران سینما ونوس قم پرداخت و به برخی نکات فنی و ساختاری مهم و همچنین جنبه‌های محتوایی و تحلیلی این آثار اشاره و در ادامه از «سعید نجاتی» دعوت کرد به‌عنوان یک سینماگر قمی و برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌کوتاه از سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر نظرات خود را درباره فیلم‌های جشنواره با حضار در میان بگذارد.
در این جلسه به ترتیب آثار «نبودنت» به کارگردانی کاوه سجادی‌حسینی، «آپاراتچی» قربانعلی طاهرفر، «آغوش باز» بهروز شعیبی، «شکار حلزون» محسن جسور، «قلب رقه» خیرالله تقیانی‌پور، «آسمان غرب» به کارگردانی محمد عسگری، «آبی روشن» به کارگردانی بابک لطفی‌خواجه‌پاشا، «پرویزخان» علی ثقفی، «مجنون» مهدی شامحمدی، «باغ کیانوش» به کارگردانی رضا کشاورز و «تابستان همان سال» محمود کلاری مورد بحث و بررسی توسط فیلم‌سازان قرار گرفتند.
در بخش دیگری از این برنامه حمیدرضا منتظری تماشای دقیق آثار جشنواره‌ها را برای فیلم‌سازان و هنرجویان مهم دانست و بیان کرد: خیلی خوشحالم که در این دوره از جشنواره حضور پررنگ هنرجویان سینما و فیلم‌سازی در کنار سینماگران شهر قم شاهد بودیم و از دیدگاه من تماشای آثار در جشنواره از دو جهت اهمیت دارد، اول اینکه جشنواره به‌هرحال یک ویترین و رویداد سینمایی برای خانواده سینماست و حضور در این رویداد برای اعضای این خانواده اهمیت دارد، دوم اینکه تماشای دقیق آثار در کنار هم و بررسی و مقایسه نقاط قوت و ضعف آثار می‌تواند به افزایش درک زیبایی‌شناسی هنرجویان و دانشجویان سینما هم از جنبه فنی و هم از منظر محتوایی کمک کند.
در ادامه جلسه «سعید نجاتی» بعد از پرسش و پاسخ با حاضرین جلسه پیرامون برخی فیلم‌ها، درباره حضور نام‌ها و چهره‌‌های قمی در بین عوامل همکار در جشنواره ابراز خوشحالی کرد و افزود: برای «علی ثقفی» کارگردان فیلم «پرویز خان» که سال‌های قبل در قم کار می‌کرد آرزوی موفقیت می‌کنم و همچنین دیگر افرادی که چه به‌عنوان بازیگر و چه به‌عنوان عوامل فنی در تیم تولید حضور داشتند آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم شرایط حمایت رشد و حمایت از سینما در شهر قم به شکلی پیش برود که در آینده شاهد حضور سینماگران بیشتری از شهر قم در بین عوامل حرفه‌ای سینمای ایران باشیم.
نجاتی در ادامه به‌ضرورت تلاش فیلم‌سازان برای تولید فیلم و قدم نهادن در مسیر آزمون‌وخطا در عرصه فیلم‌سازی اشاره کرد و اظهار داشت: آینده سینما در دست آن دسته از نسل جوان امروز است که هوشمندانه از حاشیه به دور باشند و آگاهانه به تماشای آثار بنشینند و مسیر و جایگاه خود را در این مسیر دشوار سینما پیدا کنند.
این فیلم‌ساز قمی در پایان با اشاره به اهمیت آموزش در سینما اشاره کرد و بیان داشت: به همه فیلم‌سازان جوانی که در مسیر آموزش سینما هستند و می‌خواهند در این مسیر بمانند و ادامه دهند توصیه می‌کنم، تولید فیلم را اولین و مهم‌ترین هدف خود در این عرصه قرار دهند و از حاشیه‌ها دوری کنند، چراکه مهم‌ترین کار فیلم‌ساز ساخت فیلم است و فیلم‌ساز در همه‌جا با فیلم‌هایش شناخته می‌شود.
چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در قم از 16 تا 22 بهمن‌ماه 1402 در سینماهای ونوس، تربیت و بازارشهر قم برگزار شد.
پایان پیام/ 78041

لینک کوتاه:
https://www.asreqom.ir/Fa/News/590179/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ناکامی مجدد آنا صنعت قم

برگزاری انتخابات استان قم در 747شعبه اخذ رأی

پایان رویداد قهرمانی کیوروگی توابع استان قم

قم فردا سپیدپوش می‌شود

حضور سگ‌های بمب‌یاب در خیابان‌های قم (فیلم)

همایش فِضّه‌های فاطمی در قم برگزار شد

واژگونی خودرو در کویر مرنجاب، 3 کشته و مجروح برجای گذاشت

استفاده از ظرفیت فرهنگی اجتماع بزرگ مهدوی نیمه شعبان / 12 شهر به کمک قم آمدند

توضیحات وزیر کشور درباره تجمیع کارت‌های هوشمند اتباع

همای سعادت در طالقان دیده شد

بدون تعارف با پزشکی که برای درمان کودکان بیمار نیازمند یک ریال هم هزینه دریافت نمی‌کند

امام جمعه قم: مشارکت در انتخابات بیعت با خدا، پیامبر و رهبری است

پیش‌بینی وضعیت آب و هوا؛ بارش در راه است

مسیر پیاده‌روی مسجد جمکران در آستانه نیمه شعبان

همایش بانوان قم برای مشارکت در انتخابات

تصادف زنجیره‌ای بیش از 100 خودرو در چین

افزایش تعداد جان‌باختگان حادثه انفجار مواد محترقه در ارومیه

معرفی برترین‌های مسابقات تکواندوی کیوروگی توابع قم

امام جمعه قم: همه دنیا به انتخابات ملت ایران نگاه می کنند

توقف کراپ الوند مقابل نماینده قم

چهارشنبه سورى نیامده قربانی گرفت؛ 3 فوتی بر اثر انفجار مواد محترقه

مشارکت در انتخابات بیعت با خدا، پیامبر و رهبری است

(تصاویر) وضعیت حوض‌سلطان و مره قم

امام جمعه قم: تمام گرایش‌ها‌ در انتخابات نماینده دارند/ هیچ‌گونه بهانه‌ای برای رویگردانی از صندوق رأی وجود ندارد‌

پیش‌بینی 747 شعبه اخذ رأی برای انتخابات در قم

راحت‌طلبی عجیب یک مدیر دولتی!

اختتامیه دوره آموزشی مربیان قرآنی نیروی دریایی ارتش در قم

انفجار در منزل مسکونی حادثه آفرید

متهمان سرقت به عنف در مشهد دستگیر شدند

آبادانی و پیشرفت جزیره کیش مرهون وحدت و همدلی است

برپایی میز خدمت کیش در مسجد نور اهل سنت بر پایه خدمتگزاری و در سایه وحدت

اهمیت حضور پرشور کیشوندان رای اولی در انتخابات

حضور حداکثری در انتخابات وظیفه و تکلیف شرعی مردم

قهرمانی تیم فوتبال هفت نفره قم

جنایت هولناک شخصی که همسر سابقش را با مرد دیگری دید

تصاویری چپ شدن یک تریلی خودروبر در قم و مچاله شدن چینی‌ها!

احتمال بارش رگبار باران و کولاک برف در 3 روز آینده

فعالیت 100 اکیپ رفع تخلفات شهری همزمان با نیمه شعبان در قم

ویژه برنامه‌های نیمه شعبان بقاع متبرکه قم اعلام شد

توضیحات رئیس سازمان سنجش و وزیر علوم درباره تعداد داوطلبان آزمون ارشد و دکترا

حال و هوای منتظران مهدی در قم و ‌جمکران‌/ همه برای حضرت صاحب‌الزمان (عج) به خط شده‌اند

جمعیت معلمان و فرهیختگان استان قم از ذوالنوری و گلپایگانی حمایت کرد

تیم قم بر سکوی قهرمانی فوتبال هفت نفره ایران

مشاهده پلنگ ایرانی در الموت

آماده‌سازی هسته مرکزی شهر قم برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان

تمدید مهلت ارسال ایده‌ها به رویداد استارتاپی شتاب قم

بارش باران و برف و کاهش شدید دمای هوا در قم

برخورد کشتی غول‌پیکر به پلی در چین؛ 5 نفر کشته و 2 نفر زخمی شدند

بزرگداشت آیت‌الله علوی گرگانی در قم

ورود سامانه بارشی به قم از عصر امروز