عصر قم

آخرين مطالب

استاندار قم مطرح کرد؛

توجه به نظرات متخصصان سلامت در تصمیم گیری‌های مدیریت بحران کرونا سیاسی

توجه به نظرات متخصصان سلامت در تصمیم گیری‌های مدیریت بحران کرونا
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- استاندار قم ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای استانداری گفت: اساس تصمیم گیری‌های مدیریت بحران کرونا در قم، مبتنی بر نظرات متخصصان حوزه سلامت است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، بهرام سرمست در تشریح دستاوردهای دولت و عملکرد یک ساله خود گفت: از زمانی که افتخار خدمت در شهر کریمه اهل بیت (ع) را پیدا کرده‌ام خدا را شاکرم که در حوزه‌های مختلف، این توفیق را داشته‌ام که در چارچوب سیاست‌های دولت تدبیر و امید و رهنمودهای مقام معظم رهبری در این استان، سهمی را در راه خدمات رسانی به مردم شریف قم و سرعت بخشی به روند توسعه و پیشرفت این خطه ایفا نمایم.
استاندار قم با اشاره به راهبردها و رویکردهای کاری مدیریت ارشد استان افزود: در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، عمرانی و پیشبرد برنامه‌های سازمانی و اعمال حاکمیت در این استان، توجه به اسناد بالادستی با تاکید بر برنامه‌محوری به عنوان خطی مشی اصلی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
وی تجربه و مدیریت موفق بحران سیل سال 98 قم را مورد اشاره قرار داد و گفت: از همان اوایل ورود در استان با بحث سیل در فروردین سال 98 مواجه شدیم که برنامه غیرمترقبه‌ای را برای استان قم همزمان با دیگر استان‌ها به وجود آورد که با توجه به سابقه سیلی که در سنوات قبل در قم سراغ داشتیم، می‌طلبید برنامه مدونی برای این موضوع تهیه شود.
سرمست در مورد روند اقدامات انجام شده برای مهار این بحران عنوان کرد: در بازدیدی که از اداره کل هواشناسی در همان روزهای اولیه انجام شد، پیش بینی‌ها نشان داد تا دو برابر بارندگی را نسبت به سال 88 خواهیم داشت، از این رو به طور فوق‌العاده جلسه ستاد بحران تشکیل و پیش‌بینی‌های لازم بر اساس نظر کارشناسان اتخاذ و با کمترین خسارات و تلفات، سیل سال 98 به خوبی مدیریت شد.
وی افزود: علاوه بر دستگاه‌های اجرایی و اعضای ستاد بحران، خیرین و نیروهای داوطلب در استان بسیج شدند و به کمک آمدند و علاوه بر استان، توانستیم به دیگر استان‌ها همانند لرستان و خوزستان علی رغم اینکه معین آنها نیز نبودیم به مردم مهربان آنها کمک کنیم و این بحران به خوبی مدیریت شد و قدردان الطاف الهی در این زمینه هستیم.
سرمست در خصوص شیوع کرونا به عنوان بحرانی عالم‌گیر نیز تصریح کرد: در 30 بهمن ماه سال 98 دو مورد ابتلای ویروس کرونا در استان قم، کشف شد که در آستانه انتخابات این موضوع ظهور و بروز پیدا کرد و بلافاصله پس از دو ساعت، جلسه قرارگاه زیستی و ستاد بحران و کارگروه امنیت غذایی و سلامت را تشکیل دادیم و به دنبال آن جلسات مکرری شکل گرفت.
وی با بیان اینکه این بیماری در موج‌های اول، دوم و سوم به خوبی مدیریت شد گفت: امروز هم که با موج چهارم این ویروس که موجی جهانی و سراسری است، مواجه شده‌ایم همه تلاش ما بر این است که با کمک اعضای ستاد بحران و بر اساس جذب و به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های رسمی و غیررسمی و خیرین و گروه‌های جهادی و طلاب و مردمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های معنوی استان همچون وجود علما و مراجع و تحت تدابیر رهبری و ستاد ملی مقابله با کرونا ، این بحران را نیز با موفقیت مدیریت کنیم.
استاندار قم ادامه داد: در این راستا جلسات منظمی شکل گرفت و توانستیم این امواج سهمگین را پشت سر بگذاریم؛ وضعیت استان نسبت به سایر استان‌ها علی رغم اینکه زمینه و موضوعیت بیشتری برای درگیری بیماری داشت به نحو شایسته‌ای با همراهی مردم مدیریت شد.
وی تصریح کرد: این مبارزه همچنان ادامه دارد و در ستاد ملی مقابله با کرونا در ابلاغ و اجرای مصوبات و ارائه پیشنهادات در مسیر تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، مشارکت جدی داریم و رعایت پروتکل‌ها در سطح کشور به مرحله اجرا درآمده است.
سرمست بیان کرد: با هم اندیشی و جلسات کارشناسی، طرح‌هایی تدوین و ارائه پیشنهاد شد که بسیاری از این موارد به تأیید و تصویب رسید و امروز قم به عنوان یکی از استان‌های پیشگام و موفق در روش‌های مقابله با کرونا محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مدیریت این بیماری در کشور ما در مقایسه با دیگر کشورها که ادعای پیشرفت و امکانات و تجهیزات بیمارستانی دارند از توفیقات بسیار چشمگیری برخوردار بوده است عنوان کرد: همزمان توجه داشتیم تاب‌آوری نظام سلامت را حفظ کنیم تا مدافعین سلامت همچنان به این مبارزه ادامه دهند، ضلع دوم مدیریت کرونا ، بحث تولید و معیشت و تاب‌آوری نظام اقتصادی در پشتیبانی از نظام سلامت است.
استاندار قم در این باره گفت: در تحقق این اهداف، خط تولیدی چندین کارخانه را جهت تولید ماسک و مواد شوینده تغییر دادیم که در حال حاضر نیمی از قطب‌های تولید ماسک در کشور هستیم و در تجهیز بیمارستان‌ها نیز اقداماتی انجام شد، ضمن اینکه در جبهه اجتماعی و فرهنگی و مذهبی نیز شکل‌گیری موجی از همراهی و همدلی مردم و رهنمودهای مراجع و تولیت حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران و هیئت‌های مذهبی نیز اتفاق افتاد و همه پای کار آمدند.
وی افزود: این ظرفیت عظیم در کنار خیرین و گروه‌های جهادی در این مبارزه بی‌امان، الگوی مناسبی بود و با طرح کمک مومنانه و مواساتی که رهبری تاکید داشتند شاهد یک جبهه مقاوم و پشتیبانی کننده از جبهه سلامت و اقشار آسیب دیده هستیم و این سه ضلع مثلث در مقابله با بیماری به صورت یک الگو و وجه تمایز مدیریت کرونا در کشور ما با سایر کشورها را نشان می‌دهد.
سرمست ادامه داد: همزمان با اعمال محدودیت‌ها در کسبه و اماکن و با همراهی جبهه سلامت توانستیم بخش زیادی از اهداف مقابله با کرونا را پیگیری کنیم و در کنار آن، نظام اقتصادی و تولیدی نیز از سلامت پشتیبانی کرد و نظام مذهبی و دینی ضمن رعایت پروتکل‌ها بخش زیادی از اهداف را پیش برد.
وی گفت: در کنار این حوادث غیر مترقبه که پیش آمد، از ظرفیت‌های مختلف سازمان‌های اجرایی و قضائی و اعضای شورای تأمین و نیروهای مسلح و سمن‌ها با تاکید بر برنامه محوری استفاده کردیم و برای پیشبرد برنامه‌های دولت، هم‌افزایی خوبی شکل گرفت.
استاندار قم با اشاره به اینکه فضایی که برای مدیریت کرونا در استان شکل گرفت فضای متفاوت از دیگر از استان‌هاست، تصریح کرد: در این استان به طور شفاف این بیماری کشف شد و همزمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیز برگزار شد و در ارتباط با بیماری، هیچ گونه محافظه کاری صورت نگرفت.
وی عنوان کرد: اساس و پایه تصمیم گیری‌های مدیریت بحران کرونا در قم، مبتنی بر نظرات متخصصان و کارشناسان حوزه سلامت است و در این راه همه ظرفیت‌ها را پشتیبان جبهه سلامت قرار دادیم، در کنار این بحران‌ها، از ابتدای شروع خدمت در استان در مرحله اول با توجه به جایگاه قم و ظرفیت‌های مختلف، اولویت‌ها و برنامه‌هایی را در نظر داشتیم که خوشبختانه بسیاری از این برنامه‌ها به مرحله اجرا رسیده‌اند.
سرمست با اشاره به عناوین برنامه‌های مد نظر در بخش‌های مختلف افزود: در حوزه سیاسی و امنیتی و اجتماعی، مهم‌ترین اولویت، تأمین آرامش و امنیت و حفظ فضای اعتدال و نشاط بوده که در استان مورد توجه قرار گرفته است و شورای تأمین در نهایت همدلی به تحقق این فضا کمک کرد.
وی تصریح کرد: در حوزه امنیت، به عنوان یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها و بسترساز پیشرفت و توسعه استان، شاخص‌ها و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که استان قم در این مدت از یک آرامش و همدلی و هم‌افزایی و تعامل سازنده میان ارکان قوای حاکم در استان برخوردار بوده و این پشتوانه محکمی برای پیشبرد برنامه‌هاست.
استاندار قم با بیان اینکه در انتخابات سال 98 علی رغم اینکه درگیر کرونا بودیم از نظر مشارکت حداکثری از میانگین کشوری بالاتر بودیم و انتخاباتی سالم برگزار شد، گفت: برای انتخابات سال 1400 به عنوان برنامه اساسی در حوزه سیاسی، هدف ما این است که انتخاباتی سالم و امن با مشارکت حداکثری را دنبال کنیم.
وی گفت: در انتخابات 1400 که سه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری همزمان برگزار خواهد شد، مقدمات آماده و جلسات برگزار شده است و طبق قانون و بر اساس سیاست‌های کلی امنیت و سلامت و مشارکت انتخابات و بی طرفی مسئولان در سرلوحه کارهاست.
سرمست افزود: در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز دغدغه رهبری در دیداری که افتخار حضور در 19 دی در کنار مردم قم داشتیم مطرح شد که در سیاست‌های تدبیر و امید، مسائل فرهنگی و اجتماعی و مقابله با آسیب‌ها جز اولویت‌هاست.
وی بیان کرد: با توجه به اهمیت این حوزه، یک برنامه مدونی را در قالب یک سند تحول اجتماعی و فرهنگی دنبال کردیم و مطالعات دانشگاهی و کاربردی صورت گرفت، حاصل مطالعات منجر به 5 برنامه عملیاتی و راهبردی که در دستور کار شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قرار گرفت مصوب و به دستگاه‌ها ابلاغ شد و در حال اجراست و امروز یکی از برنامه‌های مهم در حوزه اجتماعی، کاهش آسیب‌ها می‌باشد که با جدیت و در قالب برنامه‌ریزی ها دنبال می‌شود.
استاندار قم با اشاره به عملکرد اقتصادی استان عنوان کرد: در حوزه اقتصاد، موضوع تولید از اهمیت زیادی برخوردار بوده است و در سال رونق و جهش تولید، هدف گذاری‌های بسیار خوبی صورت گرفت، برای اولویت توسعه اقتصادی استان، خط قرمزی برای تمام مسئولان اجرایی و اقتصادی تعیین کردیم که طبق آن، هیچ کارخانه‌ای نباید تعطیل شود.
وی ادامه داد: همچنین باید کارخانجات تعطیل نیز به چرخه تولید بازگردند، در این مدت هیچ کارخانه‌ای تعطیل نشد و کارخانه‌های راکد و نیمه راکد شناسایی شدند و هدف گذاری کردیم که 25 کارخانه را در هر سال احیا کنیم که از برنامه اعلام شده جلوتر رفته‌ایم و در سال 98 و 99 شاهد احیای بیش از 60 واحد تولیدی بودیم که ده واحد جلوتر از برنامه زمان‌بندی است.
سرمست تصریح کرد: برای فعالین بخش خصوصی منزلت زیادی در استان قائل هستیم و برای مدیران دولتی ابلاغ شد در حمایت از فعالین اقتصادی، اهتمام جدی داشته باشند و موانع‌ها را از پیش پای تولید بردارند.
وی افزود: از واحدهای تحت تملک بانک نیز 76 مورد شناسایی شد که 72 واحد آن تعیین تکلیف شدند و 4 واحد در محاکم قضائی در حال رسیدگی است و این از جمله توفیقات در حوزه اقتصادی است.
استاندار قم در خصوص پیگیری اهداف مهم در اشتغال زایی نیز گفت: برای مدیران نیز تعیین تکلیف شد که به نرخ تک رقمی در بیکاری دست یابیم که طبق آخرین برآورد 8 درصد بود و رتبه خوبی برای استان به شمار می‌رود.
وی افزود: از نظر توجه به شهرک‌های صنعتی و توسعه نواحی صنعتی اقدامات خوبی صورت گرفته و در ارتباط با زیرساخت‌ها، تفاهم‌نامه هایی با دستگاه‌های متولی داشتیم در تأمین زیرساخت آب نیز پیگیری خوبی انجام شده است و در تلاشیم برای واحدهای تولیدی و صنعتی، این زیرساخت‌ها را به صورت پایدار فراهم کنیم.
سرمست عنوان کرد: برای منطقه ویژه اقتصادی به عنوان کانون مورد توجه اقتصادی نیز برنامه‌هایی در دست اقدام است که از آن جمله اتصال منطقه ویژه اقتصادی به خط آهن سراسری در جهت رونق منطقه به شمار می‌رود.
وی در مورد برنامه سه‌شنبه‌های اقتصادی خود نیز توضیح داد: این طرح به عنوان برنامه پایدار است که در آن از چندین واحد در روزهای سه‌شنبه هر هفته بازدید می‌شود تا واحدهای نیازمند به احیا و حمایت مشخص شوند، در این باره تکلیف کرده‌ایم در هر بازدید یک واحد باید افتتاح و احیا شود.
استاندار قم تصریح کرد: 463 واحد با سرمایه گذاری 2,234 میلیارد تومان و اشتغال 9205 نفر در طول این دو سال احداث و به بهره برداری رسیده‌اند و برای برنامه‌های بعدی دنبال این هستیم تا در واحدهای موفق، طرح توسعه را به تصویب برسانیم تا فاز دوم و سوم توسعه را اجرایی کنند و در این باره حمایت‌های خوبی در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع صورت می‌گیرد.
وی از طراحی و اجرای 55 برنامه عملیاتی برای دو بخش اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان خبر داد و گفت: 28 برنامه در قالب اقتصاد مقاومتی و 27 برنامه ویژه جهش تولید در قم طراحی و اجرایی شد و با کمک معین اقتصاد مقاومتی استان، جناب آقای دکتر نهاوندیان مسائل را دنبال می‌کنیم و اگر مانعی بر سر راه تولید قابل حل نباشد از ستاد کشوری، مساعدت می‌طلبیم تا موانع در سطح استان رفع شود.
سرمست با بیان اینکه در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها در کنار بخش خصوصی و تولیدکنندگان ایستاده‌ایم گفت: فضای حمایت گرایانه از تولید در استان، روحیه و عزمی برای مانع زدایی و پشتیبانی است و همه ارکان نظام، همدل و هم کلام هستند و یک وحدت رویه خوبی برای تولید و اشتغال‌زایی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه کارآفرینی دارای ارزش والایی است گفت: برای ملاقات مستقیم با استاندار، کارت‌های ویژه‌ای برای کارآفرینان بالای 100 و 50 نفر پیش بینی شده است و حداکثر ظرف یک هفته مشکلات را مطرح می‌کنند و ما نیز پیگیری مسائل را در رأس امور قرار داده‌ایم و دوشنبه‌ها پیگیر مسائل در سطح ملی هستیم.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه مهم همکاری مشترک استان با ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) گفت: یکی از بندهای این تفاهم نامه در ارتباط با احداث بزرگترین کارخانه تولید چادر مشکی در قم است که خوشبختانه عملیات اجرایی این واحد آغاز شد و با 18 میلیون متر مربع ظرفیت تولید و 1,130 میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال بیش از 450 نفر مستقیم و 600 نفر غیر مستقیم به عنوان یک برند برای قم و کالای فرهنگی محسوب خواهد شد (در کشور در حدود 80 میلیون متر مربع پارچه چادر مشکلی مورد نیاز است و این واحد تولیدی یک ظرفیت مهمی است.)
استاندار قم به تلاش‌ها و برنامه‌ریزی های صورت گرفته برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اشاره و خاطرنشان کرد: در زمینه تأمین تسهیلات مورد نیاز به عنوان مکمل سرمایه بخش خصوصی، به نحوی عمل شده است که نسب منابع و مصارف بانکی استان (بانک‌های دولتی و تخصصی) به رقمی بالغ بر 78 درصد رسیده است که توفیق بسیار بزرگی است.
وی افزود: همچنین در استفاده از فرصت‌ها و بسته‌های تکلیفی، بیشترین بهره‌وری در قم صورت گرفته که نتیجه آن رضایتمندی مخاطبین و نیز کسب جایگاه‌های برتر کشوری می‌باشد که در این زمینه می‌توان به کسب رتبه اول جذب تسهیلات اشتغال خانگی – رتبه دوم جذب تسهیلات کرونا و تک رقمی شدن جایگاه استان در جذب تسهیلات رونق تولید و… اشاره کرد.
سرمست به توفیقات استان در بخش صادرات اشاره کرد و گفت: در زمینه صادرات کالاهای غیرنفتی که دال بر رونق تولید و مازاد بر نیاز بوده و پیشران توسعه اقتصادی مطرح می‌شود در سال جهش تولید در گمرکات استان به لحاظ وزنی 11 درصد و به لحاظ ارزش 8 درصد نسبت به سال 98 رشد داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه در زمینه تأمین کالاها و مایحتاج عمومی نیز با تشکیل مستمر کارگروه تنظیم بازار و ذخیره کالاهای استراتژیک در انبارهای دولتی و خصوصی استان هیچ گونه کمبود کالایی در استان نداشته‌ایم گفت: با اعمال قیمت‌های مصوب و رصد و نظارت مستمر بازار، همواره در رتبه‌های آخر نرخ تورم کشور بوده و در پایان سال (اسفند ماه) مطلوب‌ترین آن در شاخص تورم نقطه به نقطه را شاهد بودیم.
سرمست در خصوص برنامه‌ریزی های استان برای سال تولید و پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نیز با اشاره به تداوم اقدامات و گزارشی از عملکرد سال گذشته تصریح کرد: در سال 99 کارگروه تسهیل و رفع موانع 46 جلسه اصلی و 63 کمیته تخصصی برگزار کرد و از 83 واحد تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی بازدید به عمل آورد و 178 طرح صنعتی و 24 واحد کشاورزی پیگیری شد.
وی گفت: کسب رتبه دوم استان از نظر نظارت بر واحدهای دریافت تسهیلات تبصره 18 و رتبه برتر از جذب تسهیلات و منابع و تخصیص یارانه از جمله موفقیت‌هاست، همچنین در رونق تولید در بخش صنعت 7 هزار و 191 میلیارد ریال به 102 واحد و طرح صنعتی پرداخت شد و رتبه 7 کشور را به دست آوردیم و در بخش کشاورزی 1 هزار و 167 میلیارد ریال به 375 طرح و واحد کشاورزی پرداخت شد و رتبه 5 را کسب کرده‌ایم.
استاندار قم گفت: افتتاح 26 واحد صنعتی به صورت میدانی با اشتغال 1 هزار و 520 نفر و سرمایه گذاری 15 هزار و 640 میلیارد ریال در سال گذشته از جمله این دستاوردهاست.
وی در تشریح برنامه‌های حوزه عمرانی گفت: در این حوزه، برنامه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از جمله پروژه‌های شهری و عمرانی را مد نظر داریم که قطار شهری مهم‌ترین آن است، در این باره بازدیدی از قطار شهری داشتیم که قول دادند تا پایان خردادماه، فاز نخست خط A آماده بهره برداری شود .
سرمست افزود: تصفیه خانه آب قم، راه دسترسی نمایشگاه بین‌المللی قم و ساماندهی ورودی قم از سمت جعفریه از دیگر طرح‌های اولویت داری است که امیدواریم بر اساس برنامه زمان بندی به بهره‌برداری برسند.
سرمست با اشاره به برنامه‌های استان برای حل مشکلات مربوط به تک شهرستانی بودن قم تصریح کرد: در این خصوص پیگیری‌های خوبی انجام شده و با تصویب طرح ارتقای شهرهای کهک و جعفریه در فاز نخست، در صدد ایجاد دو شهرستان جدید در استان هستیم.
استاندار قم عنوان کرد:، همچنین بحث ارتقا و تقویت ساختارهای اداری خلجستان و سلفچگان را نیز در دست مطالعه و بررسی داریم و امیدواریم که با اجرایی شدن طرح‌های مد نظر در تقسیمات کشوری قم، یک قدم محکمی برای بهبود شاخص‌های اعتباری و بودجه‌ای استان و تحول در وضعیت توسعه استان به صورت درون‌زا برداشته شود.
وی بیان کرد: در ارتباط با مسائل عمرانی، ما از تهدید کرونا به عنوان یک فرصت استفاده کردیم و برای زیرساخت‌های درمانی استان نیز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و ناتمام درمان جز اولویت‌ها بوده که با کمک دولت و حمایت‌های ریاست جمهوری و بانک مرکزی و بانک‌های عامل تحقق یافت.
سرمست افزود: در این راستا بیمارستان امیرالمومنین (ع) را با 231 تخت به بهره برداری رساندیم که به عنوان مرکز درمان کرونایی در خدمت رسانی به بیماران نقش مهمی دارد، همچنین بیمارستان بزرگ مادر در حال تکمیل و آماده افتتاح است که با 230 تخت به بهره‌برداری می‌رسد و بیمارستان نور و خاتم نیز از جمله مراکز درمانی مهم در حال ساخت استان می‌باشد و موانع آنها رفع شده است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش‌های درمانی گفت: مراکز درمانی و بیمارستان‌هایی در دست اقدام است که استان به قطب گردشگری در بیاید، ضمن اینکه پروژه‌های گردشگری از جمله طرح‌های مهم در دست پیگیری است، به خصوص اینکه سالانه 20 میلیون زائر را پذیرا هستیم و باید در کنار اولویت‌های زیارتی که داریم برای مردم این شهر نیز ابعاد متنوع گردشگری را تقویت کنیم.
استاندار قم افزود: ظرفیت‌های گردشگری خوبی در اطراف قم قرار دارد که به عنوان گردشگری طبیعی و مناطق نمونه گردشگری از اولویت‌های مهم است و منطقه نمونه گردشگری دشت بهشت نیز در پایان اردیبهشت آماده افتتاح است و مناطق نمونه گردشگری دیگری نیز تعیین تکلیف می‌شوند.
وی تصریح کرد: در ارتباط با بحث سوغات زائر و ثبت شهر مقدس قم به عنوان شهر ملی انگشتر اقدامات خوبی انجام و به عنوان شهر ملی ثبت شد، یکی از اقدامات، انعقاد تفاهم نامه‌هایی با معاونت علمی ریاست جمهوری در توسعه اقتصاد دانش بنیان و کمک به استارت‌آپ هاست که رویکرد مهمی در حوزه اقتصادی و متناسب با رویکرد جهانی است و در اقتصاد دانش بنیان نیز زمینه‌های بسیار خوبی داریم.
سرمست بیان کرد: تفاهم‌نامه‌هایی با ستاد اجرای فرمان امام به مبلغ سه هزار میلیارد تومان داشتیم که در بخش‌های مختلف ساماندهی محله‌های آسیب پذیر و حاشیه‌نشین چون اسماعیل‌آباد و حلبی‌آباد و محلاتی کم برخوردار جز برنامه‌های اصلی است.
وی افزود: از همه ظرفیت‌ها برای توسعه استان در ابعاد مختلف استفاده و پروژه‌های عمرانی و شعار سال را دنبال می‌کنیم و فضای آرامش و همدلی را تأمین کنیم، در این راستا مدیریت کرونا در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد.
سرمست عنوان کرد: ورزش و جوانان یکی از اولویت هاست و در این باره پروژه‌های زیرساختی را دنبال می‌کنیم، از جمله ورزشگاه پردیسان با وجود وقفه‌ای که داشت اخیراً فعال شد و در صدد تکمیل آن هستیم، در جهت توسعه ورزش همگانی و قهرمانی نیز گام‌های مهمی برداشته شده و در دولت، اماکن و ظرفیت‌های ورزشی توسعه یافته است.
وی با اشاره به دیگر اقدامات گفت: گازرسانی به روستاها و مناطق کم برخوردار انجام شد و قم به استان سبز تبدیل شده و از نظر برق رسانی همه مناطق انجام شده و در زمینه آب رسانی نیز برنامه‌هایی که داریم بتوانیم روستاها را در یک برنامه زمان بندی شده از نعمت آب پایدار و سالم و بهداشتی برخوردار کنیم.
استاندار قم بیان کرد: در مورد مسائل فرهنگی، کتاب خانه مرکزی شهر قم در حال تکمیل است و تا پایان دولت به سرانجام می‌رسد که پروژه مهمی در استان است و کمک می‌کنیم موانع برداشته شود.
وی تاکید کرد: احداث این کتابخانه بسیار مهم است و باید متناسب با جهان شهر تشیع دارای سهم چشمگیری در نشر معارف باشد، چرا که بیشترین چاپ معارف دینی و رتبه دوم در کشور دارد برای چنین شهری با وجود حوزه‌های دین و دانشگاه‌ها وجود چنین کتاب خانه مرجعی که بتواند پاسخگو باشد اهمیت زیادی دارد.

لینک کوتاه:
https://www.asreqom.ir/Fa/News/304277/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

آماری حیرت‌آور از فوتی‌های تالاسمی در ایران

تلفات زلزله 5.6 ریشتری در غرب افغانستان به 22 نفر رسید

افزایش موارد ابتلا به سالک در کشور؛ سالک چیست و چطور منتقل می‌شود؟

وعده 3 روزه راهور ناجا برای حل مشکل سایت راهور 120

بستری شدن 37 بیمار کرونایی جدید در قم

مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی در قم برگزار شد

کنگره بین‌المللی گام دوم انقلاب در قم برگزار می‌شود

سقوط از آبشار لوه جان بانوی گلستان را گرفت

احداث سیل بند 5 کیلومتری در هرمزگان توسط سپاه

مزایای نسخه‌ نویسی الکترونیک چیست؟

نجات یک خانواده از غرق شدن در سیل دلگان

انتقام مرگبار قاتل جمجمه پلاستیکی!

مسکنی : بخش مردمی تعاون تقویت می شود

سی و هفتمین نشست کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران برگزار می‌شود

هلال احمر: هشدارهای هواشناسی جدی گرفته نمی شود

ورود رئیس قوه قضائیه برای حل مشکل افراد بی‌شناسنامه

درگیری وحشت‌آور در یک سوپر مارکت

آسیب‌های اجتماعی در ایران؛ از مصرف مواد مخدر تا خودکشی

احتمال طراحی واکسن برای سویه اومیکرون

زلزله هرات مشهد را لرزاند

توقیف خودرو حامل لوازم آشپزخانه قاچاق در قم

عبدالملکی: قرآن کریم مملو از تاکید بر کار و تعاون است

حضرت ام البنین الگوی ولایتمداری بود

فعال‌سازی کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بحران شهر تهران

بازدید مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از محله شهرقائم

فرماندار جعفرآباد قم حکم گرفت

باند موتورسیکلت دزدهای قم منهدم شد

78هزار آزمایش روی آب شهر قم

تقدیم لایحه بودجه 1401 شهرداری تهران در جلسه آتی شورا

برگزاری نمایشگاه نقاشی در نگارخانه شهید آوینی قم

مهم ترین پیام بیانیه گام دوم، تمدن سازی نوین اسلامی است

آغاز ثبت نام دوره مهارت‌های عمومی مبلغان «طرح شمیم»

افزایش 25 برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن اسپایکوژن در دوز سوم

افزایش 30 درصدی تماس با شماره اضطراری 115 در 9 ماه گذشته

اخبار دردناک از مفقود شدن چند کولبر

آخرین مهلت بخشودگی مبالغ جرایم مازاد رانندگی

انتشار تصاویر خصوصی برای انتقام جویی

دستگیری زن چاقوکش تهرانی که با مردان قرار عاشقانه داشت

کشف 20 میلیاردی انواع مواد محترقه در تهران

بزرگداشت ایام‌الله باید مردمی دنبال شود

وزیرکشور فرمانداران پنج شهرستان را منصوب کرد

نمایش «بی‌همه چیز» در قم به روی صحنه رفت

جوسازی علیه خانه‌موزه سیمین و جلال؟!

باند سارقان موتورسیکلت در قم کشف شد

از 16هزار تلفات در حوادث رانندگی 25درصد درون شهری است/لزوم فرهنگ سازی و آموزش

آغاز عملیات مرمت و مناسب‌سازی سراهای محله در منطقه 3

رایزنی با مجلس برای تخصیص 20 درصد از اختلاف نرخ بنزین به حمل‌ونقل عمومی

گردش 40 درصدی "اُمیکرون" در کشور

سردترین روزهای سال 1400 در پیش است

آسمان قم نیمه ابری است