عصر قم

آخرين مطالب

جشنواره فجر قم در ایستگاه آخر شب پایانی اجتماعی

جشنواره فجر قم در ایستگاه آخر شب پایانی
  بزرگنمايي:

عصر قم - ایسنا/قم جشنواره فیلم فجر در قم با استقبال پرشور تماشاگران از سه فیلم دفاع مقدسی «مجنون»، «احمد» و «آسمان غرب» همراه بود. پرونده چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در شب پایانی این جشنواره در قم با اکران شش فیلم بسته شد. سینماهای ونوس، تربیت و بازار شهر قم در نخستین سانس خود با انبوهی از تماشاگران سینما برای تماشای فیلم‌های «مجنون»، «احمد» و «آسمان غرب» روبه‌رو بودند. اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در شب پایانی برگزاری جشنواره در سینما ونوس در حالی به تماشای «احمد» به کارگردانی امیر عباس ربیعی نشستند که حتی یک صندلی خالی هم در سالن باقی نمانده بود. «احمد» موضوع بکری دارد و به یکی از برجسته‌ترین فرماندهان هشت‌سال دفاع مقدس نه در جبهه جنگ که در عرصه‌ای دیگر یعنی اولین ساعات پس از وقوع زلزله مرگ‌بار بم در پنجم دی ١٣٨٢ پرداخته است. فیلم با محوریت فرماندهی امدادرسانی شهید کاظمی پیش می‌رود و می‌کوشد چهره‌ای مردمی از او به تصویر بکشد اما در ارائه تصویر دقیق از شخصیت ویژه و تأثیرگذار شهید احمد کاظمی به تماشاگر نمی‌تواند به طور کامل موفق عمل کند. «دروغ‌های زیبا» ساخته مرتضی آتش‌زمزم که محصول مشترک ایران و بنگلادش است، آخرین فیلمی بود که برای هنرمندان و اصحاب رسانه در سینما ونوس به نمایش درآمد که در جلب رضایت مخاطبانش ناکام بود. اما سینما تربیت در شب پایانی جشنواره پذیرای انبوهی از علاقه‌مندان به سینمای دفاع مقدس برای تماشای فیلم «مجنون» ساخته مهدی شامحمدی با موضوع شهید مهدی زین‌الدین و رشادت‌های رزمندگان لشکر 17 علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) در عملیات خیبر بود. در حالی که تمامی بلیت‌های «مجنون» در همان روز اول جشنواره به فروش رسیده بود، بسیاری از علاقه‌مندان به امید خرید بلیت از گیشه راهی سینما تربیت به صف شده بودند اما به دلیل نبود حتی یک صندلی خالی، موفق به تماشای این فیلم نشدند و به خانه برگشتند. پیش از شروع فیلم «مجنون»، گروه سرود دانش‌آموزی به اجرای سرود «بهمن خونین جاویدان» پرداختند و فضای سالن سینما را در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی متفاوت کردند. سینما تربیت در دومین سانس خود با نمایش فیلم «باغ کیانوش» به کارگردانی رضا کشاورز حداد با چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر وداع خوبی داشت و تماشاگران را با رضایت به خانه بدرقه کرد. اما مخاطبان جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی «بازار شهر» به تماشای «آسمان غرب» ساخته محمد عسگری نشستند که روایت رشادت‌های شهید شیرودی و خلبانان هوانیروز ارتش در روزهای ابتدایی دفاع مقدس است. محمد عسگری سال گذشته فیلم «اتاقک گلی» را در شب پایانی جشنواره در سینما تربیت روی پرده داشت و حالا امسال «آسمان غرب» دومین فیلم بلند سینمایی او در شب پایانی جشنواره به نمایش درآمد که به لحاظ درام از اثر اول فیلمساز به مراتب عقب‌تر بود. جشنواره فیلم فجر در قم که از روز 16 بهمن‌ماه با اکران انیمیشن «رویا شهر» آغاز به کار کرده بود در شب پایانی جشنواره و در آخرین سانس پردیس سینمایی بازار شهر نیز همین انیمیشن جذاب روی پرده رفت که مورد تشویق و رضایت تماشاگران قرار گرفت و حسن ختام اکران‌ فیلم‌های جشنواره چهل‌ودوم در استان قم بود. انتهای پیام

ایسنا/قم جشنواره فیلم فجر در قم با استقبال پرشور تماشاگران از سه فیلم دفاع مقدسی «مجنون»، «احمد» و «آسمان غرب» همراه بود.
پرونده چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در شب پایانی این جشنواره در قم با اکران شش فیلم بسته شد. سینماهای ونوس، تربیت و بازار شهر قم در نخستین سانس خود با انبوهی از تماشاگران سینما برای تماشای فیلم‌های «مجنون»، «احمد» و «آسمان غرب» روبه‌رو بودند.
اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در شب پایانی برگزاری جشنواره در سینما ونوس در حالی به تماشای «احمد» به کارگردانی امیر عباس ربیعی نشستند که حتی یک صندلی خالی هم در سالن باقی نمانده بود.
«احمد» موضوع بکری دارد و به یکی از برجسته‌ترین فرماندهان هشت‌سال دفاع مقدس نه در جبهه جنگ که در عرصه‌ای دیگر یعنی اولین ساعات پس از وقوع زلزله مرگ‌بار بم در پنجم دی ١٣٨٢ پرداخته است. فیلم با محوریت فرماندهی امدادرسانی شهید کاظمی پیش می‌رود و می‌کوشد چهره‌ای مردمی از او به تصویر بکشد اما در ارائه تصویر دقیق از شخصیت ویژه و تأثیرگذار شهید احمد کاظمی به تماشاگر نمی‌تواند به طور کامل موفق عمل کند.
«دروغ‌های زیبا» ساخته مرتضی آتش‌زمزم که محصول مشترک ایران و بنگلادش است، آخرین فیلمی بود که برای هنرمندان و اصحاب رسانه در سینما ونوس به نمایش درآمد که در جلب رضایت مخاطبانش ناکام بود. اما سینما تربیت در شب پایانی جشنواره پذیرای انبوهی از علاقه‌مندان به سینمای دفاع مقدس برای تماشای فیلم «مجنون» ساخته مهدی شامحمدی با موضوع شهید مهدی زین‌الدین و رشادت‌های رزمندگان لشکر 17 علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) در عملیات خیبر بود.
در حالی که تمامی بلیت‌های «مجنون» در همان روز اول جشنواره به فروش رسیده بود، بسیاری از علاقه‌مندان به امید خرید بلیت از گیشه راهی سینما تربیت به صف شده بودند اما به دلیل نبود حتی یک صندلی خالی، موفق به تماشای این فیلم نشدند و به خانه برگشتند.
پیش از شروع فیلم «مجنون»، گروه سرود دانش‌آموزی به اجرای سرود «بهمن خونین جاویدان» پرداختند و فضای سالن سینما را در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی متفاوت کردند. سینما تربیت در دومین سانس خود با نمایش فیلم «باغ کیانوش» به کارگردانی رضا کشاورز حداد با چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر وداع خوبی داشت و تماشاگران را با رضایت به خانه بدرقه کرد. اما مخاطبان جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی «بازار شهر» به تماشای «آسمان غرب» ساخته محمد عسگری نشستند که روایت رشادت‌های شهید شیرودی و خلبانان هوانیروز ارتش در روزهای ابتدایی دفاع مقدس است.
محمد عسگری سال گذشته فیلم «اتاقک گلی» را در شب پایانی جشنواره در سینما تربیت روی پرده داشت و حالا امسال «آسمان غرب» دومین فیلم بلند سینمایی او در شب پایانی جشنواره به نمایش درآمد که به لحاظ درام از اثر اول فیلمساز به مراتب عقب‌تر بود.
جشنواره فیلم فجر در قم که از روز 16 بهمن‌ماه با اکران انیمیشن «رویا شهر» آغاز به کار کرده بود در شب پایانی جشنواره و در آخرین سانس پردیس سینمایی بازار شهر نیز همین انیمیشن جذاب روی پرده رفت که مورد تشویق و رضایت تماشاگران قرار گرفت و حسن ختام اکران‌ فیلم‌های جشنواره چهل‌ودوم در استان قم بود.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.asreqom.ir/Fa/News/590135/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

پیش بینی وزش باد نسبتا شدید در قم

قم در عزای سیدالشهدا(ع) سراسر عزا و ماتم شد

تعریف درست نفخ رحم و علت ایجاد آن

توصیه آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به مداحان چه بود؟

کتابی که چکیده ادبیات مقاومت در کشورهای عربی است

خدمات مطلوب مدیریت شهری قم به عزاداران حسینی

یک استاد حوزه علمیه قم: وقتی درباره ابهامات توضیح نمی‌دهیم، اکثر جامعه قهر می‌کنند

برخورد مرگبار دو کامیون در جاده قم به گرمسار

نماز ظهر عاشورا با مشارکت شهرداری قم برپا می‌شود

آسمان قم صاف است

سقوط اتوبوس به دره در افغانستان 17 کشته بر جای گذاشت

سایه بیماری با روغن جامد

شهر مقدس قم در روز عاشورای حسینی سیاه پوش است

شهر مقدس قم غرق در شور و شعور حسینی است

وقوع 3 زمین لرزه در خوزستان

طرح ویژه پلیس راهور پایتخت برای برخورد با یک جریمه خاص آغاز شد

عزاداری روز عاشورای حسینی در شهرهای مختلف کشور

مراسم عزاداری روز عاشورا در فارس، همدان و آبادان

اعلام جرم علیه علیه ناشران شایعه انفجار در حرم شاهچراغ

سفر شهادت؛ نگاهی به نهضت امام حسین(ع)

بارندگی شدید در افغانستان ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت

خدمت پلیس به یک ایستگاه صلواتی کودکانه

کلید اولیه کنکور فردا منتشر می شود

عزاداری روز عاشورا در همدان، اصفهان و کرمان

پیش‌بینی وزش باد شدید در اغلب نقاط کشور در امروز و فردا

عزاداریِ آذربایجانی‌های مقیم قم در حرم حضرت معصومه(س)

شاه کلید دفع صفرا

کدام مناطق کشور آلوده به پشه آئدس شده‌اند؟

مرا به کار جهان هرگز التفات نبود!

عکس/ عزاداری شب عاشورای حسینی در قم

راز ناترازی در شبکه بانکی

عزاداری ظهر عاشورای حسینی در حرم حضرت معصومه(س)

گوشتو بکش تا میگرنت خوب شه!

سخنرانی قدیمی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره قیام سیدالشهدا + فیلم

زلزله 4.٩ ریشتری استان کرمان خسارتی نداشت

وضعیت هوای پایتخت

وای اگر معشوق بفهمد که زیباست!

بهداشت گوش و عوارض گوش پاک کن

مداحی نریمان پناهی در شب عاشورای حسینی در قم

تصادف 2 کامیون در جاده قم- گرمسار یک نفر را به کام مرگ کشاند

حس بویایی جنین در زمان بارداری

شاعرانه/ اشک زلال غزل حافظ است

دیوارنگاره مضطر اثر استاد روح‌الامین در قم رونمایی شد

چهار کشته بر اثر تصادف چهار خودرو در جاده ساوه- همدان

خدمت رسانی ناوگان اتوبوسرانی قم به عزاداران حسینی

قم سوگوار ماه منیر بنی‌هاشم(ع)/ حرکت دسته های عزا به سمت حرم مطهر

تکذیب یک خبر عجیب درباره واریز حقوق بازنشستگان

تأثیر نورگیری منزل بر روی مزاج خانواده

اصلا از دهان شویه استفاده نکنید!

ورنه بسیار پشیمان شوی از کرده ی خویش